AKP'den Anayasa Komisyonu'nda El Bab şehitlerine saygı duruşuna red

CHP'li vekiller Anayasa Komisyonu'nda Fırat Kalkanı'nda şehit olan 16 asker için bir dakikalık saygı duruşu yapılmasını istedi. Ancak CHP'li vekiller bu önerilerinin AKP'li Komisyon Başkanı tarafından reddedildiği açıkladı.

AKP'den Anayasa Komisyonu'nda El Bab şehitlerine saygı duruşuna red
Bu içerik 763 kez okundu.

Başkanlık sistemiyle ilgili MHP ve AK Parti'nin üzerinde anlaştığı anayasa teklifinin görüşüldüğü Anayasa Komisyonu toplantısında dün gece "El Bab'ta şehit olan askerler için saygı duruşu tartışması" yaşandı. 

Şehide saygı bu kadar

Cumhuriyet'in haberine göre, Komisyondaki CHP'li vekiller Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında dün El Bab'ta şehit olan 14 asker için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasını istedi. AK Parti'lilerin oyuyla bu öneri reddedildi. CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç yaşananları Twitter hesabından paylaştı. Ali Öztunç paylaştığı tweet'te,"CHP, Anayasa Komisyonu'nda 14 şehit için 1 dakika saygı duruşu istedi. Ama AKP'li başkan AKP'li vekillerin oyu ile reddetti. Şehide saygılar bu" dedi.

'14 şehidimiz var, Anayasa Komisyonu'nda başkanlık tartışıyoruz' CHP İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Gülay Yedekçi de konuya ilişkin tepkisini, Twitter'daki hesabından "14 şehidimiz var. Biz an itibariyle Anayasa Komisyonu'nda başkanlık tartışıyoruz.1 dakika saygı duruşu talebimizi bile kabul etmediler!" sözleriyle dile getirdi.

Anayasa Komisyonu başkanlık Sistemi AKP CHP El Bab Sehit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?