IŞİD tarafından infaz edildiği iddia edilen er Sefer Taş'ın babası konuştu

Terör örgütü IŞİD'in rehin aldığı iki askeri yakarak öldürmesine ait olduğu iddia edilen video görüntülerde yer aldığı ileri sürülen Sefter Taş’ın babası Aydın Taş, "Şimdiye kadar hiç ayrıntılı bilgiledirilmedik, yine sadece ‘araştırıyoruz’ dediler” ifadesini kullandı.

IŞİD tarafından infaz edildiği iddia edilen er Sefer Taş'ın babası konuştu
Bu içerik 1596 kez okundu.

Terör örgütü IŞİD'in rehin aldığı iki askeri yakarak öldürdüğü  iddia edilen Sefter Taş’ın babası Aydın Taş, "Şimdiye kadar hiç ayrıntılı bilgiledirilmedik, yine sadece ‘araştırıyoruz’ dediler” ifadesini kullandı. Birgün'den Zeynep Yüncüler'in haberine göre, "Kahroluyoruz" diyen baba Taş, “Ne diyebilirim ki, bizim de bilgimiz yok, şimdiye kadar hiç ayrıntılı bilgilendirilmedik, görüntüler için sadece ‘araştırıyoruz’ dediler, biz de bekliyoruz, işin doğrusunu bilmiyoruz, yine bekleyeceğiz” diye konuştu.

2015 yılından beri kayıp

Kilis’te bulunan Şehit Mehmet Hudut Karakolu’nda askerlik yapan 22 yaşındaki Sefter Taş, 1 Eylül 2015 günü IŞİD tarafından kaçırılmıştı. Olayın üzerinden bir yılı aşkın süre geçmesine rağmen asker Sefter Taş’tan haber alınamamıştı.

Savunma Bakanlığı araştırma yapılacağını söyledi

BBC Türkçe'ye bilgi veren Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri de, dün akşam sosyal medyada paylaşılan görüntülerin gerçek olup olmadığına ilişkin bir tespit yapılmasının ardından bakanlıktan konuyla ilgili bir açıklama yapılacağını söyledi.

19 dakikalık video


IŞİD'e ait olduğu söylenen sosyal medya hesaplarından dün akşam 19 dakikalık bir video yayımlandı.

Videoda üniformalı iki kişinin yakılarak öldürüldüğü görülüyor.

IŞİD, bu kişilerin Türk askeri olduğunu öne sürüyor.

sefer taş ışid suriye asker
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?