Kılıçdaroğlu: Hükümetten askerlerimizin diri diri yakıldığı görüntülere cevap bekliyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü IŞİD'in rehin aldığı iki askeri yakarak öldürmesine ait olduğu iddia edilen video görüntülerine ilişkin olarak "Hükümetten askerlerimizin diri diri yakıldığı görüntülere cevap bekliyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu: Hükümetten askerlerimizin diri diri yakıldığı görüntülere cevap bekliyoruz
Bu içerik 780 kez okundu.

Uşak'ta konuşan Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının satır başları: 

"Bu ülkede yaşayan sade bir vatandaş olarak ağırıma gidiyor. Onların gidiyor mu, hayır. Yağmur yağdı diyorlar. Böyle şey olabilir mi? 3 milyon Suriyeli geldi. Dedim ki, "CHP iktidarında, sizlerin oylarıyla, bu milletin sağduyusuyla göreceksiniz, hem terörü bitireceğiz, hem Suriyeli kardeşlerimizin tamamını Suriye’ye göndereceğiz.

"Hükümetten askerlerimizin diri diri yakıldığı görüntülere cevap bekliyoruz"

Asıl yapacağımız konu, devletin başına bunu bela edenlerden hesap sormak. Değerli arkadaşlarım, gittiler, Oslo'da oturdular, İmralı'da masa kurdular, Dolmabahçe'de oturma düzenini bile belirlediler, şimdi utanmadan rezilce CHP'yi suçluyorlar. Bunların ar damarı çatlamış, ben bunlara ne diyeyim. El Nusra, bir terör örgütü bakın. Daha üç gün önce Putin Erdoğan2a telefon ediyor, El Nusra'yı oradan çekin.

Erdoğan da kalktı konuşma yaptı. Evet dedi, bizim arkadaşlara söyledim çekilsinler dedi. Bu Türkiye'yi bir terör örgütüyle ilişkilendirmektir. Dün ne yaptılar? İran, Türkiye, Rusya oturdu, El Nusra'yı terör örgütü ilan etti.

Dün ne diyordu bugün ne söylüyor. Onun dışındakileri terör örgütü saymıyorlar. Görüntüler var. Askerlerimizin diri diri yakıldığı, başlarına kurşun sıkıldığı görüntüler var. Hükümetten cevap bekliyoruz. Araştırıyoruz diyorlar hayır adam gibi cevap vereceksin. Suriye'yi başımıza bela ettin, hesabını da vereceksin. 

"Gayrımilli bir dış politika izleniyor"

Gayrimilli bir dış politika izleniyor, millilikle yakından uzaktan ilgisi yok. Faturayı bu ülkenin çiftçisi, sanayicisi ödüyor. Ankara'daki beyler hiçbir fatura ödemiyor. Bunun hesabını sormamız lazım. Sokaktaki vatandaşın da bunu düşünmesi lazım. Benim çocuğumu Suriye'ye gönderiyorsun, sen niye çocuğunu göndermiyorsun, vatan sevgisiyse hepimiz için geçerli. Sen niye göndermiyorsun?

İş ölüme gelince sen git, malı götürmeye gelince bana ait burası. Olmaz, olmaz. Değerli arkadaşlarım, şimdi başımıza bir bela daha açmak istiyorlar, anayasayı değiştireceğiz diyorlar. Başkanlık sistemini getireceğiz diyorlar.

Efendim "1923 yılında rejim kuruldu, biz değişikliği yapmıyoruz" Bal gibi yapıyorsunuz, cumhuriyet ve demokrasiyi kaldırarak dikta yönetimi getireceksiniz. Getirebilecek misiniz? Hayır, tek kişi kalsak bile mücadele edeceğiz. Bunun mücadelesini vermek namus borcumuzdur. CHP Genel Başkanı olarak söylüyorum, bunun mücadelesini vermek CHP'nin namus borcudur.

Bu ülkeye dikta yönetimini getirmeyeceğiz, onların gözünün içine baka baka söyledim. 16 Temmuz'da TBMM'de, 7 Ağustos'ta Yenikapı'da söyledim. "Ne darbe, ne dikta, yaşasın tam demokrasi" dedim. Efendim "çoğunluğumuz var, el kaldırıp indireceğiz, diktayı getireceğiz" diyorlar. Senin çoğunluğun bize yetmez, biz ülkemizi seviyoruz.

Mesele benim meselem değil, mesele bu ülkenin 80 milyon vatandaşının meselesi. Bu ülke kurulurken el kaldırıp indirilerek mi kuruldu. Bu ülke kurulurken şehitler, gaziler yok mu? Öyle altın tabak içinde mi Cumhuriyet bize sunuldu. Bizim sınırlarımız Batılılar mı çizdi? Kan döktük ya. koca Osmanlı bir kilo şeker üretemiyordu, övünüyorlar ya. O bir kilo şekeri neresi üretti? 1926'da Uşak üretti. Koca Osmanlı bir tüfek üretemiyordu, o yüzden diyor ya ozan, delikli demir icat oldu mertlik bozuldu diye. Bir delikli demir icat edemedi Osmanlı."

kemal kılıçdaroğlu sefer taş fethi şahin ışid chp akp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?