Aydın Engin'e ölüm tehdidi!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Aydın Engin geçtiğimiz hafta sonu iki kez ölümle tehdit edildiğini söyedi. Engin, arabasını park ettikten sonra yaya olarak Moda Caddesi’ndeki kitapçıya yürüdüğü sırada önüne çıkan üç gençten biri eliyle “dur” işareti yaptı ve “Güneşe iyi bak, son görüşün olacak” dedi.

Aydın Engin'e ölüm tehdidi!
Bu içerik 813 kez okundu.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Aydın Engin geçtiğimiz hafta sonu iki kez ölümle tehdit edildiğini söyedi. Engin,  arabasını park ettikten sonra yaya olarak Moda Caddesi’ndeki kitapçıya yürüdüğü sırada önüne çıkan üç gençten biri eliyle “dur” işareti yaptı ve “Güneşe iyi bak, son görüşün olacak” dedi.

"Şaşırdım ve ürkttüm"

Engin, olayı “Şaşırdım ve ürktüm. ‘Ne diyorsunuz siz’ gibi bir şeyler mırıldandım. O da tekrarladı ‘Güneşe iyi bak. Son görüşlerin olacak’ dedi.  Hızla yoluma devam ettim. Ardımdan gelmediler.  Oldukları yerde kaldılar mı bilmiyorum, çünkü arkaya bakmadım” diye yorumladı.

"Günlerin sayılı"

Tehdidi iki üç gencin sataşması gibi düşündüğünü söyleyen Engin, ertesi gün öğleden sonra ise gazetedeki odasına bir telefon geldiğini ve telefonun karşısındaki sesin kendisine “Günlerin sayılı” diyerek hakaret ettiğini aktardı.

“Hayatımda bu kadar ahlaksız bir dosya görmedim”

Aydın Engin, Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonda gözaltına alınıp 5 gün sonra serbest bırakılmıştı. Yazar, savcılık tarafından yöneltilen suçlamaları “Hayatımda bu kadar ahlaksız bir dosya görmedim” diyerek eleştirmişti.

aydın engin cumhuriyet gazetesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?