Kılıçdaroğlu'ndan 'Mehmet Akif Ersoy' mesajı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıl dönümü sebebiyle anma mesajı yayımladı.

Kılıçdaroğlu'ndan 'Mehmet Akif Ersoy' mesajı!
Bu içerik 499 kez okundu.
Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un vefat yıl dönümü dolayısıyla bir mesajı yayımlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "'Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım/Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!' dizeleri ise halkımızın ruhunda bulunan özgürlük ve bağımsızlık sevdasının en açık ifadesidir. Bir hilal uğruna güneşlerin battığı bugünlerde, Akif'in düşünceleri ve uyarıları herkes tarafından dikkate alınmalıdır" dedi. 

İşte CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Mehmet Akif Ersoy'un vefat yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesaj 

"İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy namuslu bir vatansever, Kurtuluş Savaşı'nda milletimize umut aşılayan bir ışık kaynağıdır. 'Ya istiklal ya ölüm' diyerek milli mücadeleye katılmış, I. TBMM'de, Burdur Milletvekilli olarak görev üstlenmiştir. 'Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı/Düşün, altındaki binlerce kefensiz yatanı' dizeleri, binbir zorlukla kazandığımız vatana karşı görevlerimizi hatırlatan ebedi bir uyarıdır. 'Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım/Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!' dizeleri ise halkımızın ruhunda bulunan özgürlük ve bağımsızlık sevdasının en açık ifadesidir. Bir hilal uğruna güneşlerin battığı bugünlerde, Akif'in düşünceleri ve uyarıları herkes tarafından dikkate alınmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 80'inci yıl dönümünde Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle anıyorum."
kemal kılıçdaroğlu chp lideri mehmet akif ersoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?