Adana'da 'Yılbaşı Kutlamaları' yasak!

Adana'da 31 Aralık'ta gerçekleştirilmesi planlanan müzikli yılbaşı kutlaması ve havai fişek gösterileri iptal edildi.

Adana'da 'Yılbaşı Kutlamaları' yasak!
Bu içerik 1017 kez okundu.

Adana'da 31 Aralık'ta gerçekleştirilmesi planlanan müzikli yılbaşı kutlaması ve havai fişek gösterileri iptal edildi. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada kutlamaların  'şehitler' ve 'güvenlik' gerekçesiyle yapılmayacağı söylendi.

Doğan Haber Ajansı’nda (DHA) yer alan habere göre, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü, yılbaşı gecesi Uğur Mumcu Meydanı'nda gerçekleştirilmesi planlanan müzikli kutlama ve havai fişek gösterilerinin iptal edildiğini bildirdi.

"Vatanın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden şehitlerimize saygı göstermek amacıyla..."

Başkan Sözlü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin terör örgütlerine karşı vatandaşlarının can güvenliği ve ülkenin geleceği için çok ciddi tedbirler aldığını, güvenlik güçlerinin bölücü ve kökten dinci teröristlere karşı kahramanca savaştığını anımsattı. Başkan Sözlü, "Ülkemizin içinde bulunduğu durumu dikkate alarak, milletin birliği, vatanın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden şehitlerimize saygı göstermek ve hain terör örgütlerine karşı hemşehrilerimizin güvenliğini sağlamak amacıyla daha önce Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nca planlanan yılbaşı gecesi meydan kutlamasının yapılmamasına karar verdik" dedi.

Adanalıların restoranlarda ve müzikli mekanlarda seviyeli kutlama yapmasına yönelik bir kısıtlama olmadığını kaydeden Başkan Sözlü, "2017 yılının ülkemiz, milletimiz, tüm Türk ve İslam alemi ile insanlık için barış, huzur, sağlık, güvenlik ve refah içinde geçmesini temenni ediyorum. Adanalı hemşehrilerimin yeni yılını kutluyorum" diye konuştu.

ADANA YILBAŞI KUTLAMASI İPTAL EDİLDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?