ÖSYM'den flaş LYS kararı!

ÖSYM tarafından yayımlanan 2017 ÖSYS kılavuzunda LYS'ye yönelik flaş kararlar alındığı duyuruldu.

ÖSYM'den flaş LYS kararı!
Bu içerik 1926 kez okundu.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre bundan böyle LYS'de kısa cevaplı sorular yer alacak. Öğretmenlik programlarının tamamı ve İlahiyat programı, ÖSYM ile öğrenci alacak. Açık uçlu soru örnekleri internet sitesinde yayınlayacak" denildi.

Kısa cevplı sorular

ÖSYM'nin açıklamasına göre, LYS'de kısa cevaplı sorular yer alacak. Bu soruların değerlendirilmesinde  doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte birinin çıkarılmayacağı belirtildi.

İşte 2017 tercih kılavuzuna göre soru dağılımı

ÖSYM tarafından 2017 ÖSYS kılavuzu yayımlandı. Buna göre, LYS-1 Matematik testinde 3 soru, LYS-2'de Fizik, Kimya, Biyoloji testlerinin herbirinde 1'er soru, LYS-3'te Türk Dili ve Edebiyatı testinde 2 soru, Coğrafya-1 testinde 1 soru, LYS-4'te Tarih testi ve Coğrafya-2 testinin her birinde 1'er soru, Felsefe grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testinde tüm adaylar için ortak olan 1 soru "kısa cevaplı" olacak.

Yabancı Dil testinde (LYS-5) ise 3 soru,"kısa cevaplı" sorulardan oluşacak. Kısa cevaplı soruların değerlendirilmesinde doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılmayacak.

 

ösym lys sınav açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?