'Reina saldırısının faili' olduğu iddia edilen Kırgız'dan açıklama!

Yeni yılın ilk dakikalarında İstanbul Ortaköy'de bulunan Reina adlı gece kulübünde düzenlenen terör saldırısıyla ilişkilendirilen Kırgızistan uyruklu Iakhe Mashrapov Kırgız medyasına konuştu.

'Reina saldırısının faili' olduğu iddia edilen Kırgız'dan açıklama!
Bu içerik 791 kez okundu.

Yeni yılın ilk dakikalarında İstanbul Ortaköy'de bulunan Reina adlı gece kulübünde düzenlenen terör saldırısıyla ilişkilendirilen Kırgızistan uyruklu  Iakhe Mashrapov Kırgız medyasına konuştu. TRT World, 'Reina saldırısı' failinin 28 yaşındaki Kırgızistan uyruklu Iakhe Mashrapov olduğunu öne sürdü. TRT World'ün tüm dünyaya İngilizce olarak duyurduğu haber yanlış çıktı. Haberi silen TRT World sosyal medya paylaşımlarını da kaldırdı.

Tüm iddiaları yalanladı

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Polis kaynaklarına dayandırılarak yapıldığı belirtilen haberde "Kırgızistan vatandaşı olan saldırgan, kasım ayında Kırgızistan’dan Türkiye’ye girdi ve aynı zamanda Suriye’de IŞİD saflarında eğitim gördü" diye belirtildi. Hakkında yapılan ‘Reina saldırısının faili’ haberlerinden sonra Iakhe Mashrapov, Kırgız medyasına konuştu. Mashrapov, pasaportunun medyada ‘terör saldırısının faili’ şeklinde sunulmasıyla ilgili konuştu ve tüm iddiaları yalanladı.

"Özür dileyerek beni başka bir uçağa bindirdiler"

Kırgız gazete Turmush’a konuşan Mashrapov, Türkiye’deyken polis tarafından ‘saldırgana benzerlik’ sebebiyle gözaltına alındığını ve sorgulandığını belirtti. Yahya Mashrapov, şu ifadeleri kullandı:

"1 Ocak’ta Bişkek’ten İstanbul’a uçtum. Ticaretle ilgili davaları tamamladım. Sonra İstanbul havaalanına geldim ve uçağa bindim. Kolluk görevlileri beni uçaktan çıkarttı ve beni birkaç saat sorguladılar. Yılbaşı gecesindeki terör saldırısıyla bağlantılı olarak sorgulanacağım açıklandı. Fotoğrafımın saldırgana benzediğini belirtip, özür dileyerek beni başka bir uçağa bindirdiler."(T24)

REİNA SALDIRISI KIRGIZ LAKHE MASHRAPOV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?