Tutuklanan İŞİD'li İncirlik'i hedef gösterdi!

Irak savcılığı tarafından yapılan açıklamaya göre Irak istihbaratı tarafından tutuklanan bir IŞİD'li, örgütün ABD'nin İncirlik Hava Üssü'ne saldırı planlandığını itiraf etti.

Tutuklanan İŞİD'li İncirlik'i hedef gösterdi!
Bu içerik 434 kez okundu.

Irak istihbaratı tarafından tutuklanan bir IŞİD'li militanın açıklamaları panik yarattı. Tutuklu terörist, örgütün ABD'nin İncirlik Hava Üssü'ne saldırı planlandığını itiraf etti. Irak Savcılığının, tutuklu IŞİD'linin ifadesine dayanarak yaptığı açıklamaya göre, örgüt kendisini belirli konumları izlemek ve intihar bombacılarıyla bir eylem düzenlemekle görevlendirdi.

Örgütten emir almış

DHA'nın Kurdistan24 Televizyonu'na dayandırdığı habere göre, Mühendsilik eğitimi aldığını belirten tutuklu, eğitimine kısa bir süre Almanya’da devam ettikten sonra Musul’a dönerek IŞİD’e katıldığını söyledi. İfadesinde, örgüte katılmasının ardından "Geliştirme Kurulu"na alındığını söyleyen terörist, bu süre içinde "yoğun bir bomba üretimi eğitiminden" geçtiğini anlattı.

Haberde, "Örgütten Türkiye sınırlarına girmesi emrini alan militan, emirleri internet üzerinden aldığını itiraf etti. Irak Savcılığı, tutuklunun İstanbul Atatürk Havalimanı'nda, Irak istihbaratı tarafından yakalandığını ifade etti" denildi.

incirlik adana işid ırak istihbaratı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?