Reina saldırısında yaralanan ABD’li Jacob Raak sosyal medyayı karıştırdı!

İstanbul’da ünlü gece kulübü Reina'da düzenlenen terör saldırısında yaralılar arasında bulunan ABD’li Jacob Raak, hastaneden taburcu olmasının ardından bir gün sonra ülkesine dönmüştü. Jake Raak'ın ülkesine giderken sergilediği rahat tavırlar ise sosyal medyada yorumları peş peşe getirdi. Komplo teorileri ve iddialar sıralandı.

Reina saldırısında yaralanan ABD’li Jacob Raak sosyal medyayı karıştırdı!
Bu içerik 1013 kez okundu.

Twitter’da Raak’ın ABD’li bir deniz piyadesi olduğu iddiası ortaya atıldı. Bir eksi sözlük yazarı bu iddiayı ise “Linkeydin profili geldi. Bahsedilen “dükkân” Pennsylvania’da bildiğin askeri malzemeler üreten bir firmaymış” diye şahsa ait olduğu iddia edilen profilin görselini paylaştı.

“Yerde yatanlara da ateş edildi.”

Ülkesine döndükten sonra NBC News'a konuşan 35 yaşındaki Raak, saldırgan tarafından vurulduktan sonra ses çıkarmadığını ve hareketsiz şekilde beklediğini belirtmişti. Saldırganın yerde yatanlara ateş ettiğini anlatan Raak, kalçasından vurulduğunu ve merminin dizine kadar ulaştığını söylemişti. Raak, "Vurduğu insanlara tekrar ateş ediyordu. Yerde yatarken vuruldum. Ama hiç hareket etmedim. Sadece beni vurmasına izin verdim" diye konuşmuştu.

İçinde bulunduğu gruptan 7 kişi vurulmuş

Habere göre ABD'nin Delaware eyaletinde küçük bir işyeri sahibi olduğu aktarılan ve İstanbul'daki arkadaşlarını ziyaret için Türkiye'ye geldiği belirtilen Jaak Reina'da dokuz kişilik bir grup içindeydi. Jaak, saldırıda söz konusu gruptaki yedi kişinin vurulduğunu söyledi. Jaak, "Birileri ateş edildiğini söylüyordu. Ama saldırganı görene kadar buna inanmadım. Daha sonra ise saldırganın bize doğru geldiğini gördüm. Hepimizi vurdu" diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet Haber

reina ortaköy abd jacob raak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?