Diyarbakır'dan Roboski anıtını kaldırdılar!

Diyarbakır’da Kayapınar Belediyesi’ne atanan kayyum, Şırnak'ın Irak sınırında öldürülen 34 sivil için yapılan Roboski Anıtını kaldırdı.

Diyarbakır'dan Roboski anıtını kaldırdılar!
Bu içerik 483 kez okundu.

Diyarbakır’da Kayapınar Belediyesi’ne atanan kayyumun ilk hedefi Roboski Anıtı oldu. Kayyum tarafından alınan karar doğrultusunda Şırnak'ın Uludere ilçesinde Irak sınırında öldürülen 34 sivil için yaptırdığı 'Roboski Anıtı' ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde bulunan insan başlı aslan heykellerini kaldırdı. Kayyım atanan belediyelerden, anıt ve heykelin kaldırılmasıyla ilgili açıklama yapılmadı.

Polisler tarafından söküldü

DHA'da yer alan habere göre, hava operasyonunda ölen 34 kişinin adlarının yazılı olduğu 'Roboski Anıtı' dün gece polisler tarafından söküldü. Dicle Kent bulvarı üzerindeki bir parkta bulunan ve ortasında anne, çevresinde ise bombaları simgeleyen figürlerin bulunduğu 'Roboski Anıtı'nın çevresinde ise yaşamını yitiren 34 kişinin isimleri yer alıyordu. Kayapınar Belediye Meclisi'nin 2013 Ağustos ayı toplantısında alınan karar ile kurulan anıtın söktürülmesi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

roboski anıtı diyarbakır kayyum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?