Bakan Ağbal: Enflasyonu patlatan bu biber!

Bayburt'ta esnafı ziyaret eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, bir süredir yükselişte olan enflasyon artışının nedeni olarak biberi gösterdi.

Bakan Ağbal: Enflasyonu patlatan bu biber!
Bu içerik 388 kez okundu.

Bayburt’a gidip beraberindekilerle esnafları ziyaret eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, bir süredir yükselişte olan enflasyon artışının nedeni olarak biberi gösterdi: “Herkes biberin fiyatının artışından şikayetçi. Enflasyonu da patlatan bu biber zaten. Kilosu 8 lira.”

Biberin fiyatını sordu

Ağbal, girdiği manavda biberin fiyatını sordu. Manavın biberin 8 lira olduğunu söylemesi üzerine bakan, “Herkes biberin fiyatının artışından şikayetçi. Enflasyonu da patlatan bu biber zaten. Kilosu 8 lira. Alsın vatandaş. Allah bereket versin” dedi.

"Ufkumuz açık, vizyonumuz geniş olacak”

Bir çay ocağında İbrahim İmaç adlı yurttaşla sohbet eden Ağbal, yurttaşın “Çocuklara sınavlarda Amerikalı sporcunun veya İngiltere’deki müzik sanatçısının adı soruluyor. Böyle sorularla bir mevkiye, bir kuruma adam alınmaz. Yanlış mıyım, doğru muyum?” sorusuyla karşılaştı.

Ağbal, şu karşılığı verdi: “Yarı doğrusun yarı yanlışsın. O soruyu da soralım, öbürlerini de. Önce kendimizi tanıyacağız, sonra da dünyayı. Ufkumuz açık, vizyonumuz geniş olacak.”(diken)

naci ağbal maliye bakanı biber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?