THY'nin 227 seferi iptal edildi

Türk Hava Yolları İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından yapılacak 277 iç ve dış hat seferinin iptal olduğunu açıkladı.Kar yağışı sebebiyle İstanbul dahil olmak üzere bir çok şehirde eğitime ara verildi.

THY'nin 227 seferi iptal edildi
Bu içerik 482 kez okundu.


Türk Hava Yolları(THY) İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından yapılacak 277 iç ve dış hat seferinin iptal olduğunu açıkladı.Kar yağışı sebebiyle İstanbul dahil olmak üzere bir çok şehirde eğitime ara verildi.


İstanbul'da etkili olan kar yağışı, hava trafiğinde aksamalara neden oldu. Türk Hava Yolları, Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları’ndan yapılacak 277 iç ve dış hat seferinin iptal edildiğini açıkladı. THY'nin resmi internet sitesinde iptallerle ilgili, "9 Ocak 2017'de İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen meydanlarında beklenen meteorolojik hadise (kar yağışı-buzlanma-kuvvetli rüzgâr) nedeniyle seferlerimiz iptal edilmiştir. Yolcularımızın seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu www.thy.com adresinden veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizden öğrenmelerini rica ederiz" ifadelerini kullandı.


Olumsuz hava koşulları nedeniyle uçuşu ertelenen ya da iptal edilen yolcuların Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarında bekleyişleri sürüyor.Pistlerdeki kar küreme ve temizleme çalışmaları aralıksız devam ediyor.


Eğitime kar tatili


İstanbul Valisi Vasip Şahin tatil haberini Twitter hesabı üzerinden verdi. Vali, "İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın (Pazartesi) 1 gün süreyle ara verilmiştir" dedi.

Valiliğin internet sitesindeki açıklama şu şekilde:

"Kar yağışının neticesinde kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, rehberlik araştırma ve halk eğitim merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine, 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür."

Ayrıca aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personellerle hamile çalışanların da idari izinli sayılacağı belirtildi.

Bursa, Zonguldak, Yalova, Bandırma, Manyas, Tokat, Kocaeli, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Nevşehir'de de okullar bir gün süreyle tatil edildi. Çanakkale'de kent merkeziyle 8 ilçede okullar Pazartesi günü tatil olurken, Gelibolu'da ise eğitime 2 gün ara verildi. Samsun'un 5 ilçesinde de okullar 1 gün tatil edildi.

Marmara Üniversitesi de Pazartesi günü gerçekleşecek sınavları erteleme kararı aldı. Üniversitenin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "9 Ocak Pazartesi günü yapılacak olan sınavlar, olumsuz hava koşulları nedeniyle birimlerin belirleyeceği ileri bir tarihe kadar ertelenmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: AlJazeera Türk

 

THY kar tatil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?