Davos'un Türkiye kadrosu belli oldu

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) bu yılki Davos toplantılarında Türkiye'den katılacak olan isimlerin Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci olduğu açıklandı.

Davos'un Türkiye kadrosu belli oldu
Bu içerik 1967 kez okundu.

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) bu yılki Davos toplantılarında Türkiye'den katılacak olan isimlerin  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci olduğu açıklandı. Toplantılara 30'dan fazla devlet başkanı ve başbakan da iştirak edecek.

300'den fazla üst düzey katılımcı

İsviçre'nin Cenevre kentinde bulunan Dünya Ekonomik Forumu Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında, bu yıl 17-20 Ocak tarihlerinde İsviçre'de Davos kasabasında yapılacak toplantılara Türkiye'den Şimşek ve Zeybekci ile birlikte 70'den fazla ülkeden 300'den fazla üst düzey katılım olacağı duyuruldu.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, İngiltere Başbakanı Theresa May, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ukrayna Devlet Başkanı Pyotro Poroşenko ve Rusya Başbakan Yardımcısı Olga Golodets da katılımcılar arasında bulunuyor. 

 Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder de katılacak

Toplantıya, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü Roberto Azevedo, IMF Başkanı Christine Lagarde, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Genel Direktörü William Lacy Swing ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder de katılacak.

 86 kişiyi Genç Küresel Lider ilan edildi

Dünya Ekonomik Forumu, bu yıl için 86 kişiyi Genç Küresel Lider olarak ilan etti. Genç Küresel Liderler arasında Türkiye'den de McKinsey ortağı Bengi Korkmaz ve Trendyol Kurucusu ve CEO'su Demet Mutlu da yer aldı.

‘Duyarlı ve Sorumlu Liderlik' konulu Davos toplantısında, yaklaşık 3 bin katılımcı çeşitli konuları tartışacak. Davos'taki toplantılara katılacak liderlerin pek çok ikili görüşme de gerçekleştirmesi bekleniyor.(sputnik)

 

davos 2017 türkiye kadrosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?