CHP'li vekil: AKP'li vekil açık oy kullanmamı istedi

TBMM'de üç gündür devam eden anayasa değişikliği görüşmelerine AKP'li vekillerin iç tüzüğe göre gizli oy kullanılması gerekmesine rağman açık oy kullanması damgasını vurdu. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, bir AKP'li milletvekilinin kendisini de AKP'li zannederek, açık oy vermesi yolunda telkinde bulunduğunu söyledi.

CHP'li vekil: AKP'li vekil açık oy kullanmamı istedi
Bu içerik 2180 kez okundu.

TBMM'de üç gündür devam eden anayasa değişikliği görüşmelerine AKP'li vekillerin iç tüzüğe göre gizli oy kullanılması gerekmesine rağman açık oy kullanması damgasını vurdu.CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Meclis'teki anayasa değişiklik paketine ilişkin oylama sırasında bir AKP'li milletvekilinin kendisini de AKP'li zannederek, açık oy vermesi yolunda telkinde bulunduğunu söyledi.

Cumhuriyet'ten Çiğdem Toker, Özkan'ın yaşadıklarını şöyle anlattı:

"İzmir Milletvekili Tuncay Özkan oy kullanmak üzere kabine girdi. Birden sırtında bir el, kulağında bir ses hissetti.
Sırtına vuran el, öbür kabinlerin kapalı duran perdesini hızla açıyor ve bir yandan “Açık kullan, açık kullan. Niye açık kullanmıyorsunuz” diyordu. Tuncay Özkan arkasını döndüğünde AKP’li milletvekili gördü. Ve kendisini de AKP’li zanneden milletvekilini göstererek bağırmaya başladı:

"İstediği şekilde kullanır, sana ne ya"

'Başkan başkan, burada müdahale ediliyor, müdahale' diye bağırdı.

Ortalık karıştı. Perdeyi açan milletvekilini, korumaya çalışan bir AKP’li 'Yalan söylüyorsun' derken diğeri 'İstediği şekilde kullanır, sana ne ya' dedi."

tuncay özkan akp chp milletvekili gizli oy meclis anayasa değişikliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?