Mecliste kavga! CHP'li Hürriyet: AKP'li Elitaş bana saldırdı

Gizli oy kullanılması konusunda defalarca hatırlatma yapan CHP'li vekiller, açıktan oylama yapan AKP'li vekilleri görüntülemeye başlayınca Anayasa değişiklik teklifinin 3. madde oylaması sırasında AKP ve CHP'li milletvekilleri arasında yaşanan tartışma kavgaya döndü

Mecliste kavga! CHP'li Hürriyet: AKP'li Elitaş bana saldırdı
Bu içerik 544 kez okundu.

Anayasa değişikliği için hazırlanan teklifteki 18 madde için 9 Ocak'tan beri TBMM'de görüşmeler devam editor. Teklifin 3. maddesi için TBMM'de başlayan görüşmelere meclis kavgası damgasını vurdu. Oylamalar başladığından beri iç tüzükte gizli oylama yazmasına rağmen oylarını açık bir biçimde kullanan AKP'li vekiller mecliste tansiyonun yükselmesine neden oldu. Gizli oy kullanılması konusunda defalarca hatırlatma yapan CHP'li vekiller, açıktan oylama yapan AKP'li vekilleri görüntülemeye başlayınca Anayasa değişiklik teklifinin 3. madde oylaması sırasında AKP ve CHP'li milletvekilleri arasında yaşanan tartışma kavgaya döndü. Bunun üzerince Meclis Başkanvekili oturuma 10 dakika ara verdi.

CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet: AKP’li Elitaş bana saldırdı

Oturuma ara verilmesine rağmen mecliste bir süre daha tansiyon düşmedi. Ortalığın sakinleşmesinin ardından CHP TV'nin periscope yayını esnasında konuşan CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet "Günlerdir mücadele veriyoruz, o rahatsız ediyor rejimi yıkmak isteyen vatan hainlerini. AKP’li Elitaş bana saldırdı. Beni niye çekiyorsun diyerek benim üzerime yürüdü. Telefonu elimden aldı AKP’li vekillerden birisi. Orada karıştı ortalık. Her zamanki fiili durumları." dedi.

meclis kavga chp akp anayasa değişikliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?