Anayasa değişikliği görüşmelerinde olay görüntü: Meclis'te uçan saksı!

TBMM'deki Anayasa değişikliği teklifi görüşmeleri sırasında yaşanan arbede esnasında CHP'li vekillere doğru bir saksı fırlatıldığı görüntülendi.

Anayasa değişikliği görüşmelerinde olay görüntü: Meclis'te uçan saksı!
Bu içerik 1381 kez okundu.

TBMM'deki Anayasa değişikliği teklifi görüşmelerinde yükselen tansiyon bir türlü düşmüyor. 18 maddelik değişiklik teklifinin 5. maddesi için gerçekleşen görüşmeler esnasında, CHP'li Özgür Özel, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" temalı konuşmasının ardından görüşmelerin bu kadar geç saatlerde yapılmaması gerektiğini söyleyerek durdurulmasını istedi. Görüşmelerin durdurulmayacağının söylenmesinin ardından CHP'li vekiller kürsüyü işgal ederek "Yangından mal kaçırır gibi, gecenin bir yarısı anayasayı değiştirmenize izin vermeyeceğiz" diyerek meclis kürsüsünü işgal etti.

"Uçan Saksı"

AKP'li milletvekilleri "Millet uyuduğu sırada görüşmeler devam etmemeli" diyerek kürsü işgali eylemi yapan CHP'lilerin üzerine yürüdü. Çıkan arbede sırasında CHP'lilerin bulunduğu bölgeye doğru bir saksının fırlatıldığı görüldü. "Uçan saksı" TBMM'de devam eden "kavgalı görüşmeler"in en ilginç sahnelerinden biri oldu.

Anayasa değişikliğinin konuşulmaya çalışıldığı geceye damgasını vuran bir diğer olay da AKP milletvekilleri kadına şiddeti bugün Meclise taşıyarak, Fatma Kaplan Hürriyet'i darbetmesiydi.

uçan saksı anayasa görüşmeleri anayasa değişikliği meclis chp kürsü işgali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?