Cumhurbaşkanı Erdoğan: “DEAŞ tamamen artık kaçıyor.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 35. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “DEAŞ tamamen artık kaçıyor.”
Bu içerik 2037 kez okundu.

Erdoğan özetle şunları söyledi: "Türkiye’nin son 150 yılı sürekli yönetim tartışmalarıyla geçmiştir. Türkiye'nin yöneldiği yeni sistem arayışı bu ihtiyacın neticesindedir. Konu milletimizin huzuruna gelecektir. Herkes izahını itirazını milletimize yapacaktır. Demokrasinin ilk adımı muhtarlıktır. Oradan başlıyor. Son kademesi cumhurbaşkanlığıdır. Ülkemiz açısından bu kadar önemli bir meseleyi tartışması çözüm yolu araması gerekenlerin başında siz muhtarlarımızla şahsım olarak cumhurbaşkanı geliyor.

“Bizim arkamızda 2 bin yıllık devlet geleneğimiz, 1400 yıllık medeniyet müktesebatımız, coğrafyamızdaki 1000 yıllık varlığımız vardır.”

Son yılarda yaşadıklarım bana şunu göstermiştir: Gözünü gönlünü ve kulağını milletimizden ayıran kimsenin bu topraklarda başarılı olma, kök salma şansı yoktur. Ülke ve millet olarak o kadar çok hadiseyi üst üste yaşadık ki öncelik sıralaması yapmakta zorlanıyoruz. Yaşadığımız sorunların hiçbiri, bize mahsus olmamakla birlikte bizi diğer ülkelerden ayıran çok önemli farklar vardır. Biz millet olarak bugün bulunduğumuz yere 2 ayda gelmedik. Bizim arkamızda 2 bin yıllık devlet geleneğimiz, 1400 yıllık medeniyet müktesebatımız, coğrafyamızdaki 1000 yıllık varlığımız vardır. Tarihimizin en genç devleti cumhuriyetimiz bile 93 yıla ulaştı. Bugün yaşadığımız sıkıntılar canımızı yakabilir ama asla bizim için yıkım sebebi olmayacaktır.

“Özgürlük Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden, Marmaray’dan, Avrasya Tüneli’nden, Osmangazi Köprüsü’nden, şimdi yapılıyor Çanakkale Köprüsü’nden, dünyanın 1 numaralı havalimanından geçer.”

Zaman zaman bazı şikayetler alıyorum. Bu gece de öyle bir şikâyet sebebiyle gazimizi aradım. Gazimiz evraklarını gönderiyor fakat maalesef evraklar işleme konmuyor veya ağırdan alınıyor. İlgili yerlere durumu bildirdim. Buradan sesleniyorum ey kaymakam sen kendini ne zannediyordun. Sen orada kalıcı mısın gazi kendisini neden feda etti bu vatan için feda etti. Sen o makamda varsa o gazi sebebiyle varsın haddini bileceksin. Haddini bilmediğin zaman da haddini sana bildirirler. İçişleri Bakanıma da söyledim öyle zannediyorum ki gereği yapılacaktır. Birliğimizi bozmaya yönelik her provokasyon tam tersine dayanışmamızı daha da yükseltiyor. Özgürlük Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden, Marmaray’dan, Avrasya Tüneli’nden, Osmangazi Köprüsü’nden, şimdi yapılıyor Çanakkale Köprüsü’nden, dünyanın 1 numaralı havalimanından geçer.

“DEAŞ tamamen artık kaçıyor.”

Biz Hakkari’ye havalimanı yaptık gidip orayı bombaladılar. Batı ne yaptı yine onların yanında yer aldı. Ne inanç ne düşünce ne fikir özgürlüğüne bu ülkede yasak gelmemiştir gelmeyecektir. El Bab’da yoğun bir şekilde kuşatma harekâtı devam ediyor. DEAŞ tamamen artık kaçıyor. PYD, YPG ile de kararlı bir şekilde mücadele sürecektir. Bizi tehdit eden tüm unsurlardan o bölgeleri temizleyeceğiz. Hep ne diyorum terörden arındırılmış güvenli bölge. Irak’ta benzer oyunların içindeler. Sayın başbakanımız bir ziyaret gerçekleştirdiler. Temenni ederim Irak’ta da benzer durumlar olmaz. Aslında çok kısa bir sürede bitebilecek El Bab operasyonun arkasında sebeplerin çok iyi farkındayız. Herkesin hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır.

“Daha bu temizlik bitmiş değil daha çok işimiz var.”

Bu millet seviliyor be. Hem de çok seviliyor. Ama biz de tüm dünyadaki ümmeti çok seviyoruz. Çünkü Türkiye yıkılırsa sadece bir ülke değil bir tarih bir medeniyet bir inanç ve kültür kalesi yıkılmış olur. İşte bu şuurla hep birlikte daha çok çalışmalıyız. 15 Temmuz’un ardından 45 bin kişi tutuklandı. 90 bin kişi kamudan ihraç edildi. Şimdi bazıları diyor ki “bu insanlar mağdur edilmiyor mu?” Ne mağduru ya? Devlete bir ihanet yapılacak, o ihaneti yapanlar halen devletin içinde olacak. Siz devleti yeniden inşa edeceksiniz ve hala bu mikroplar, hainler halen orada olacak. Böyle bir şey olamaz. Daha bu temizlik bitmiş değil daha çok işimiz var. Bu bitecek. Bitmeden olmaz.

“Bizi gömmeye çalışmalara cevabımız bayrağımızı en yükseğe dikerek cevap vereceğiz."

Bundan sonra sıra bizde bir kez daha ilan ediyorum. Türkiye savunma pozisyonunu terk edip hücum pozisyonuna geçmiştir. Kimsenin gelip bizi ekonomi ve ihanet çeteleriyle hırpalanasına izin vermeyeceğiz. Tehdidin kaynağı nerdeyse gidip orada yılanın başını ezmekte kararlıyız. Bunu böyle bilin. Suriye’deki operasyonlarımıza buna başladık. Terör örgütleriyle mücadelemizi artık bu anlayışla yürütüyoruz. Irak’taki gelişmelere aynı anlayışla müdahil olacağız. Türkiye’nin yanında olmayan karşısındadır prensibiyle mücadele alanımızı genişleteceğiz. Bizi gömmeye çalışmalara cevabımız bayrağımızı en yükseğe dikerek cevap vereceğiz."

Kaynak: Hürriyet Haber

cumhurbaşkanı erdoğan muhtarlar toplantısı daeş türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?