Erdoğan'a hakarette bugün: Yılmaz Odabaşı'na hapis cezası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan Şair ve yazar Yılmaz Odabaşı, "Bu karar Türkiye’de yazarlara, gazetecilere yönelik sindirme politikasın bir parçasıdır" dedi.

Erdoğan'a hakarette bugün: Yılmaz Odabaşı'na hapis cezası
Bu içerik 454 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret suçlamasıyla cezalandırılan isimlerden biri de Şair ve yazar Yılmaz Odabaşı oldu. Odabaşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Hürriyet'in haberine göre, kararı değerlendiren Yılmaz Odabaşı, "Bu karar Türkiye’de yazarlara, gazetecilere yönelik sindirme politikasın bir parçasıdır. Fakat, geçmişte olduğu gibi bir yazı adamı olarak düşünce ve ifade özgürlüğünün meşru olduğuna inanıyorum. Bu karar bizi düşündüklerimizden ve yazacaklarımızdan alıkoyamaz" dedi.

Gazete yazısı yüzünden daha açıldı

Yılmaz Odabaşı hakkında, 3 Eylül 2015 tarihinde Meydan Gazetesi’nde yayınlanan 'Zamanın vicdanında iki mahkum' başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla İstanbul Büyükçekmece Adliyesi’ndeki 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Daha önce ifade veren Odabaşı’nın katılmadığı ikinci duruşmada mahkeme, kararını açıkladı. Önce 2 yıl hapis cezasına çarptırılan Odabaşı’nın tutum ve davranışları göz önüne alınarak cezası 1 yıl 8 ay indirilerek, ertelendi.

Odabaşı 2 yıl içinde suç işlemezse cezası silinecek.

yılmaz odabaşı erdoğana hakaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suudi Arabistan'dan kontenjan haberi geldi
Suudi Arabistan'dan kontenjan haberi geldi
Bozdağ'ın konuşmasına izin vermeyen binada bomba alarmı!
Bozdağ'ın konuşmasına izin vermeyen binada bomba alarmı!