Kardak ile ilgili Yunanistan'dan açıklama geldi

Yunanistan ile yaşanan Kardak Krizi’nin 21. yılı olması sebebiyle önceki gün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tarafından Kardak kayalıklarına düzenlenen ziyaret sonrası, Yunanistan Savunma Bakanlığı tarafından açıklama geldi.

Kardak ile ilgili Yunanistan'dan açıklama geldi
Bu içerik 1275 kez okundu.

Yunanistan ile yaşanan Kardak Krizi’nin 21. yılı olması sebebiyle önceki gün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tarafından Kardak kayalıklarına düzenlenen ziyaret sonrası, Yunanistan Savunma Bakanlığı tarafından açıklama geldi.

Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan Kardak krizinin 21. yıl dönümünde önceki gün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kardak kayalıklarına ziyaret düzenlemiş, bu sırada Yunan botunun Akar’ın engellemeye çalıştığı belirtilmişti. Yaşanan olayın ardından Yunan gazeteleri de “Kardak gerilimi”ne yer verdi.

“Ege’de kışkırtıcılık tiyatrosu”

Ethnos gazetesi, “Türkler işi nereye götürüyor” manşetli haberinde “Sultanın askerinden İmia Turu” yorumunu yaptı. Eleftheros Tipos gazetesi ise haberi, “Ege’de kışkırtıcılık tiyatrosu” manşetiyle yayınlarken, “Türklerin İmia adasında tehlikeli iletişim gösterisi” ifadelerini kullandı. Ta Nea gazetesinde ise olay “Türklerin İmia adasındaki ilk kez yaptıkları kışkırtıcı olay ne anlama geliyor” başlığıyla yer aldı.

Yunanistan Savunma Bakanlığı açıklama yaptı

İddianın ardından Yunanistan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada , “29 Ocak günü saat 11.00’de bir Türk savaş gemisi ve içinde özel kuvvetlerin olduğu 2 şişme bot İmia adasına yaklaştı ve 7 dakika orada kalarak Yunan karasularını ihlal etti. Yunan tarafı olarak bölgede sahil güvenlik kuvvetlerinin gemileri bulunuyordu. Aynı zamanda Deniz Kuvvetlerinin de bir gemisi Türk gemilerini takip etti. Türk gemileri Yunan karasularına girdikten sonra hemen gerekli tedbirler alındı ve uyarılarda bulunuldu. Türk gemileri bölgeden ayrılarak Bodrum istikametine yöneldi” ifadeleri kullanıldı.

DHA


 

yunanistan kardak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?