DAEŞ'e yönelik operasyonda 748 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığı tarafından, terör örgütü DAEŞ’e yönelik 29 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlar sonucu 748 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

DAEŞ'e yönelik operasyonda 748 kişi gözaltına alındı
Bu içerik 888 kez okundu.

  İçişleri Bakanlığı tarafından, terör örgütü DAEŞ’e yönelik 29 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlar sonucu 748 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bakanlığın açıklamasına göre, terör örgütü DAEŞ’e yönelik 29 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlar sonucu, 748 kişi gözaltına alındı.

Türkiye en önemli hedeflerden

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden operasyonlara yönelik yapılan açıklamada, DAEŞ terör örgütünün sansasyonel eylem arayışında olduğu, kadro teminine yönelik propaganda faaliyetlerine hız verdiği, özellikle yayın organlarında Türkiye’yi en önemli eylem hedefi olarak belirlediği belirtildi.

Yapılan açıklamada, çatışma bölgeleri ile irtibatlı olduğu değerlendirilen kişi ve gruplara yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde uzun zamandır yürütülen planlı operasyonel çalışmalar neticesinde; 5 Şubat'ta ülke genelinde 29 ilde eş zamanlı olarak çalışma başlatıldığı açıklandı.

Çok sayıda örgütsel döküman ele geçirildi

Yakalanan şahıslarla birlikte çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ile iki ruhsatsız tabanca, dört tüfek ve 372 fişeğin ele geçirildiği vurgulanan açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğünün her türlü terör örgütüne karşı mücadelesini aralıksız devam edileceği ifade edildi.

Bazı illerimizdeki operasyonlar

Adana’da merkez Yüreğir ilçesindeki Yeşilbağlar ile Kiremithane Mahallesi’ndeki 53 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yaklaşık 500 polisin katıldığı operasyonlarda 25 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin DAEŞ yanlısı olarak faaliyet gösterdiği ve sansasyonel eylem hazırlığında oldukları ifade edildi.

Adıyaman’da özel harekat ekiplerinin desteğiyle kent merkezinde 39, Kahta, Besni ve Gölbaşı ilçelerinde 15, diğer 4 ilde de 30 olmak üzere 84 adreste yapılan aramada çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilirken, 10 şüphelinin gözaltına alındığı açıklandı.

Gaziantep’te 51 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 47 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

Diyarbakır’da belirlenen bazı adreslere eş zamanlı yürütülen operasyonlarda DAEŞ üyesi oldukları iddiasıyla 4 kişi gözaltına alındı.

Elazığ’da il merkezi, Karakoçan ve Palu ilçelerinde önceden tespit edilen 16 adres arandı. Operasyonda DAEŞ terör örgütü ile bağlantısı olduğu iddia edilen ve aralarında kadınların da bulunduğu 12 şüphelinin gözaltına alındığı açıklandı.

Hatay’daki operasyonda 38 kişi gözaltına alınırken, Kilis’te DAEŞ üyesi oldukları ve örgütsel faaliyetlerde bulundukları iddiasıyla 4 zanlının gözaltına alındığı belirtildi.


 

 

AA


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?