AB'den İngiltere'ye suçlama

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başsözcüsü Margaritis Schinas, Brexit kararı ile gündem olan Birleşik Krallık'a İngiltere'nin mali taahhütleri karşılaması konusunda uyarı yaptı.

AB'den İngiltere'ye suçlama
Bu içerik 2129 kez okundu.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başsözcüsü Margaritis Schinas, Brexit kararı ile gündem olan Birleşik Krallık'a İngiltere'nin mali taahhütleri karşılaması konusunda uyarı yaptı. Schinas, İngiltere'nin mali sorumluluklarını bar hesabına benzeterek ödenmesini talep etti.

Birleşik Krallık'ın AB üyeliği sırasında mali taahhütlerde bulunduğunu anımsatan Schinas, söz konusu mali taahhütlerin İngiltere tarafından tam olarak karşılanması gerektiğini söyledi.

"Ödenmezse diğer 27 üyenin bu hesabı ödemesi gerekir"

Schinas, İngiltere'nin AB'den ayrılık sürecinin düzenli şekilde müzakere edilebilmesinde mali taahhütlerin ana unsur olduğuna dikkati çekerek, "Tüm mali taahhütlerde ortaklaşa tutum bulunuyordu. Bu mali taahhütler Birleşik Krallık tarafından ödenmezse diğer 27 üyenin bu hesabı ödemesi gerekir. Bu durum, 27 arkadaşla bara gitmeye benzer ve bir tur bira söyleyip ücretini ödemeden, parti devam ederken buradan ayrılamaya benzer" diye konuştu.(t24)

İNGİLTERE BREXİT BİRLEŞİK KRALLIK AB AVRUPA BİRLİĞİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?