Putin taziye için Erdoğan'ı aradı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün meydana gelen uçak 'krizi'nin ardından telefon konuşması yaptı.

Putin taziye için Erdoğan'ı aradı
Bu içerik 2101 kez okundu.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün meydana gelen uçak 'krizi'nin ardından telefon konuşması yaptı.
Kremlin'den görüşme ile ilgili yapılan açıklama şöyle:
 
"Uluslararası terörle ortak mücadele çerçevesinde Suriye'deki kriz durumunun tüm kilit konularına ilişkin fikir alışverişi yapıldı. Vladimir Putin El Bab'da Türk askerlerinin hayatını kaybetmesine neden olan trajik olayın ardından baş sağlığı diledi. Suriye'de IŞİD ve diğer terör örgütlerine karşı operasyonlar sırasında askeri hatta koordinasyonun geliştirilmesi konusunda anlaşıldı. Rusya, Türkiye ve İran'ın aracılığıyla Astana'da gerçekleşen Uluslararası Suriye Müzakeresinin sonuçlarının hayata geçirilmesi değerlendirildi. Astana ve Cenevre süreçlerinin ilerletilmesi için aktif şekilde çalışılmaya hazır olunduğu birkez daha dile getirildi. Aynı zamanda, 2017 Mart ayında Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısına hazırlık çerçevesinde Rusya ve Türkiye'nin ticari, ekonomik ve diğer alamlardaki işbirliğinin geliştirilmesi konusuna da değinildi."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Federasyonu Başkanı Putin taziye sebebiyle telefonla görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin bugün telefonla görüştü . Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından görüşmede, uluslararası terörle mücadele ve Suriye'deki son gelişmelerin ele alındığı açıklandı. Rusya Başkanı Putin'in El Bab'da kaza neticesinde hayatlarını kaybeden askerler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziyelerini ilettiği bildirildi. Görüşmede, Türkiye, Rusya ve İran öncülüğünde Suriye sorununa çözüm amacıyla başlatılan Astana sürecine de değinildiği ifade edildi. İki liderin, Mart ayında Rusya'da gercekleştirilecek olan Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi'nin hazırlıklarına ve güncel konulara ilişkin görüş alışverişinde bulundukları belirtildi.(dha)
putin erdoğan rus uçağı taziye görüşmesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?