Küba Marquez'in heykelini yaptırıyor

Küba, Nobel Edebiyat Ödüllü Kolombiyalı Yazar Gabriel Garcia Marquez'i onurlandırmak için heykel inşa ettirdi. Edebi çalışmaları ve Latin Amerika kültürüne katkıları sebebiyle büyük bir öneme sahip olan Marquez'in onuruna yapılacak heykel Karayipler müzesinde sergilenecek.

Küba Marquez'in heykelini yaptırıyor
Bu içerik 1221 kez okundu.

Küba, Nobel Edebiyat Ödüllü, Kolombiyalı Yazar Gabriel Garcia Marquez’in onuruna heykel inşa ettirdi. Nobel Edebiyat Ödüllü büyük yazar, edebi çalışmaları ve Latin Amerika kültürüne katkıları sebebiyle onurlandırılıyor.

Karayipler'de sergilenecek

Kübalı Sanatçı Jose Villa Soberon’un yaptığı heykel, Kolombiya’nın Baranquilla kentindeki Karayipler Müzesi’nde sergilenecek.

Küba’nın Kolombiya Büyükelçisi Gustavo Bell, heykelin bir kopyasının da yazarın pek çok kez ziyaret ettiği başkent Havana’da bulunmasını istedi.

Villa Soberon daha önce John Lennon, Ernest Hemingway gibi sanatçıların heykellerini yapmıştı. Bu heykeller Havana’da bulunuyor.

Bir kopyası da Edebiyat Enstitüsü bahçesinde

Gabriel Garcia Marquez’in heykelinin Havana’daki Sanat ve Edebiyat Enstitüsü’nün bahçesinde sergileneceği belirtildi.

Heykelde Marquez, Latin Amerika’ya özgü bir kıyafet giyiyor ve elinde kitaplarla sarı bir çiçek yer alıyor.

Soberon, heykelin Marquez’in 90. doğum yılı ve ‘Yüz yıllık yalnızlık’ eserinin 50. yılı onuruna yapıldığını belirtti. (evrensel)

marquez küba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?