Dolar yükselmeye devam ediyor!

Küresel piyasalardaki hareketlilik doları yükseltmeye devam ediyor. Haftanın son gününe 3.7343 liradan başlayan dolar, 3.72 - 3.73 lira düzeyinde hareketlilik gösteriyor.

Dolar yükselmeye devam ediyor!
Bu içerik 1461 kez okundu.
Küresel piyasalardaki hareketlilik doları yükseltmeye devam ediyor. ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin çeşitli platformlarda yaptığı konuşmalar ve ABD ekonomisine ilişkin pozitif veriler, yeni bir faiz artışının yakın olduğu beklentilerini artırıyor.

Haftanın son gününe 3.7343 liradan başlayan dolar, 3.72 - 3.73 lira, 3.9297 liraya kadar çıkan euro da bu düzeylerde hareket ediyor.
 
Fed’in faiz artırma olasılığı yüzde 85 düzeyine kadar yükseldi

Küresel piyasalarda faaliyet gösteren birçok aracı kurumun analist ve ekonomistleri ile işlemcilerinin öngörülerinden derlenen verilere göre, Fed’in bu ay faiz artırma olasılığı yüzde 85 düzeyine kadar yükseldi.

ABD'de dün açıklanan "işsizlik maaşı başvuranları"nın 44 yılın en düşü düzeyine gerilemesi de, faiz artışının yaklaştığına ilişkin önemli bir öncü veri olarak kabul edildi. 

ABD Çalışma Bakanlığı verilerine göre, geçen hafta işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı 1973 yılından bu yana en düşük düzeyine geriledi.(dha)
dolar fed abd merkez bankası euro döviz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?