Dünyanın En Büyük 3. Ülkesi, Facebook

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ sitesi olarak 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kuruldu.

Dünyanın En Büyük 3. Ülkesi, Facebook
Bu içerik 896 kez okundu.

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ sitesi olarak 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. Her ne kadar insanların birbirleriyle sanal bir ortamda tanışması için kurulan facebook buğün kazandığı 1.6 milyar üye sayısıyla Çin ve Hindistan’dan sonra dünyanın en büyük 3. ülkesi konuma yükseldi.

Teknolojinin baş döndürücü yükselişiyle beraber ticaret sektörü radikal bir değişiklikle e-ticaret araçlarına yöneldi, klasik ürün pazarlama yollarına alternatif olarak bugün dünyada en büyük satışları e-bay, alibaba ve amazon gibi siteler gerçekleştirmektedir.Sosyal medya araçlarının doğru kullanımıyla,  Çin, Hindistan gibi ülkelerin pazarlarında yer edinebilmek için agresif büyüme araçları olarak tanımladığımız şirket satın almalar, fabrika kurmalar, fuarlara katılmalara ilgi her geçen düşmektedir.  

E-ticaret ve sosyal medya araçları üzerinden pazarlama olanaklarının gelişmesiyle beraber yakın bir gelecekte şirketlerde Pazarlama Müdürlerinin yerine Sosyal Medya Yöneticileri yer alacaktır.

Yani milyarlık pazarların yönetiminde işletme ve finans mezunu beyaz yakalılar değil kot pantolonlu 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?