2 Yeni KHK ve Evlilik Programları

Evlilik Programları Kaldırıldı.

2 Yeni KHK ve Evlilik Programları
Bu içerik 366 kez okundu.

2 yeni KHK! Evlilik programları da yasaklandı

 

Yayınlanan 689 ve 690 sayılı KHK'larla birlikte toplam 3 bin 974 kişi kamudan ihraç edilirken 731 personel göreve iade edildi. 47 kurum kapatılırken 5 kurumun açılmasına izin verildi. Öte yandan evlilik programları da yasaklandı

 

2000 ‘li yılların başıyla beraber başlayan evlilik programları, geçirdiği birçok değişiklikle beraber toplumun genelinden tepki çekmeye başladı.

Son yayınlanan KHK’nin en dikkat çekici maddesi olarak Toplumda meydana getirdiği olumsuz etki nedeniyle  ‘Evlilik Programlarının’ Kaldırılması oldu.

 

EVLİLİK PROGRAMLARININ YASAKLANMASI - MADDE 606112 sayılı Kanunun 8 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “koruyucu sembol kullanılmadan” ibaresi “koruyucu sembol kullanılsa dahi” şeklinde değiştirilmiş ve aynı maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir. “(4) Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?