CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; KABİNEDE REVİZYON

TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 5 yılda bir aynı gün yapılması, milletvekili sayısının 600’e çıkması, cumhurbaşkanına şu anda yürütmenin kullandığı yetkilerin devrini içeren sistemin temel düzenlemeleri ise 3 Kasım 2019’da yapılması öngörülen seçimlerle birlikte yürürlüğe girecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; KABİNEDE REVİZYON
Bu içerik 409 kez okundu.

KABİNEDE REVİZYON

Atatürk Havalimanındaki basın toplantısında Kabine revizyonu iddialarıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Erdoğan, "Kabine değişikliği Cumhurbaşkanının değil, hükümetindir. Hükümetin tasarruf alanına ben giremem. Şu anda gündemde böyle bir konu söz konusu değil ama ilerde ne olur biter onu söylemek yanlış olur. Şu anda yürüyen sağlıklı bir hükümet var.

Ne bir kapama ne de bir böyle bir karar yetkisi açıklama gibi bir anlayışım yoktur. Burada yetki başbakan ve hükümete aittir" diye konuştu. 

YENİ SİSTEME NE ZAMAN GEÇİLECEK

TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 5 yılda bir aynı gün yapılması, milletvekili sayısının 600’e çıkması, cumhurbaşkanına şu anda yürütmenin kullandığı yetkilerin devrini içeren sistemin temel düzenlemeleri ise 3 Kasım 2019’da yapılması öngörülen seçimlerle birlikte yürürlüğe girecek. O tarihe kadar cumhurbaşkanının partili olması dışında parlamenter sistem mevcut haliyle işleyecek, başbakan ve hükümet görevine devam edecek.

Yıldırım, 2019 seçimlerinin ardından Türkiye’nin son başbakanı olarak tarihe geçecek. 

Cumhurbaşkanı başbakan yenihükümet kabine referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?