Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıklamaları ABD Medyasını Sarstı..!

ABD’nin Suriye’de iki yüzlü politika sergilediği Ypg’li teröristlerle ABD askerlerinin aynı karede yer almasıyla tekrar gün yüzüne çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıklamaları ABD Medyasını Sarstı..!
Bu içerik 1019 kez okundu.

Tsk'nın ikinci kandilciklere müsade etmeyeceğiz açıklamasıyla beraber Suriyede gerçekleştirdiği operasyonlar çerçevesinde Türkiye'nin tutumu dünya medyasında dikkatli takip edilmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hindistan ziyareti öncesi Atatürk Havalimanında ABD'ye yönelik eleştirileri, ABD medyasında geniş yer buldu.

CNN International,  manşetten verdiği haberde ABD askerlerinin YPG ile birlikte devriye gezmesiyle ilgili "Türkiye'yi üzdü" yorumunda bulundu.

 

CNN International, Türkiye'nin YPG tepkisini gündeme taşırken Erdoğan'ın açıklamalarına yer verdi.

“Ne yazık ki pek çok ülke bayraklarının, ülke de demeyeceğim YPG terör örgütünün paçavralarının olduğu bir konvoy içinde ABD bayraklarının dalgalanması bizleri üzmüştür. Bunları 16 Mayıs'ta da Sayın Başkan’a ‘buyrun’ diyeceğiz, göstereceğiz. Madem ki uluslararası teröre ortak olarak karşıyız, o zaman ‘bu durum nedir’ diye kendilerine bunu göstereceğiz. Terörle mücadele ortak bir platformda yürümezse, bugün bize yarın bir başkasına olacaktır. Bu geleneğin, buna gelenek diyorum çünkü Sayın Obama döneminde başlayan süreç hala devam ediyor. Bunun artık noktalanması lazım.”

cumhurbaşkanı erdoğan abd ypg terorist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?