AK Parti Olağanüstü Kongresi 21 Mayıs'ta: Ülke Yönetimi Değişiyor..!

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu 21 Mayıs'ta gerçekleşmesi öngörülen olağanüstü kongre tarihini oyladı ve oy birliğiyle durumu kesinleştirdi.

AK Parti Olağanüstü Kongresi 21 Mayıs'ta: Ülke Yönetimi Değişiyor..!
Bu içerik 584 kez okundu.

AK Parti Genel Merkezinde, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan MKYK yaklaşık 1 saat 20 dakika sürdü.

Toplantının ardından 21 Mayıs'ta gerçekleşmesi ön görülen olağanüstü kongrenin 21 Mayıs'ta yapılacağı açıklandı. Kurul oy birliği ile Erdoğan'ı partiye davet etti. 

Ak Parti MKYK toplantısında, olağanüstü kongre tarihinin 21 Mayıs olarak onayladığını açıkladı. Aktay, "Yarın Sayın Cumhurbaşkanı'mızın, partimizin genel merkezinde düzenlenecek olan toplantıyla üyeliğinin ihya edileceğini söyleyebiliriz.

Yarın düzenlenecek törene kurucu üyelerimiz, MKYK üyeleri, milletvekilleri, Merkez Demokrasi Hakem Kurulu üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu üyeleri, MYK üyeleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden katılacak olan misafirlerle birlikte düzenlenecek bir merasim olacak" dedi. 

AK Parti Sözcüsü Aktay, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'ye üyelik sürecine dair bilgi veren Aktay, "Sayın Başbakan'ımızın daha önce yapmış olduğu davete icabeten Sayın Cumhurbaşkanı'mızın yarın partimizle ilişkisinin, üyeliğinin ihya edilmesine dair bugün MKYK'nın bütün üyeleri bu kararı oy birliğiyle onayladı. Yarın inşallah Sayın Cumhurbaşkanı'mızın partimizin genel merkezinde düzenlenecek olan toplantıyla üyeliğinin ihya edileceğini söyleyebiliriz.

"BALKON KONUŞMASI" 

MKYK toplantısında, "21 Mayıs'ta üçüncü olağanüstü kongreye gitme kararı alındı. Gerekli hazırlıklar için de düğmeye basıldı.

Bu kongrede de bir seçim yapılması ve Sayın Cumhurbaşkanı'mızın, partimizin genel başkanlığa seçilmesini öngörüyoruz. Karar genel başkanımızın çağrısı üzerine alındı.

 MKYK'nın onayıyla 21 Mayıs günü hem genel başkan seçimi hem MKY ve bütün yönetim kademesinin seçimini içeren bir seçim yapılmış olacak. AK Parti'nin alt kattaki salonunda gerçekleşecek. Bir balkon konuşması değil; ama Sayın Cumhurbaşkanı'mızın bir hitabını bekliyoruz" 

"YASAL DÜZENLEMELER"

Anayasa değişikliğiyle ilgili de açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Aktay, "Yeni bir sistemle artık Türkiye, yönetiliyor olacak. Bu sistem içerisinde Başbakanlık, 2019 tarihinden itibaren olmayacak. Yürütmenin kendi içerisinde birleşmiş olacağı bir sistem. Bunun için gerekli olan birtakım başka yasal düzenlemeler, Meclis çatısı altında önümüzdeki günlerin konusu olacak" dedi. 

HERKES DAVETLİ

AK Parti Genel Merkezi'nde yarın gerçekleştirilecek törene 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılıp katılmayacağı sorulan AK Parti Sözcüsü Aktay, "Bu kategoriye kim giriyorsa herkes davetli. Kurucular Kurulu üyeleri olarak şahıs olarak herhangi bir kişiye özel bir davet yok. Kurucular Kurulu üyeleri, MKYK üyeleri, milletvekilleri, Merkez Demokrasi Hakem Kurulu üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu üyeleri yarınki toplantıya davetlidir. Herhangi bir kişiye özel olarak bir davet yok. Bu bir parti toplantısı olmuş olacak" diye yanıt verdi. 

reis akparti 2mayıs erdoğan mkyk istanbul ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?