Erdoğan'ın Dönüşüyle, AK PARTİ'de Beklenen Değişiklikler..!

Erdoğan Partisinin Başına Geçince İbrahim Kalın Ve MHP’li Birçok Yeni İsim Kabineye Girebilir

Erdoğan'ın Dönüşüyle, AK PARTİ'de Beklenen Değişiklikler..!
Bu içerik 758 kez okundu.

Referandumun ardından gözler AKP ve hükümette yapılması planlanan değişikliklere çevrildi. Kulislere göre 21 Mayısda AKP’nin olağanüstü kongreye gitmesiyle birlikte Ankara’da üç önemli değişiklik beklenmektedir.

1-Kabine,

2-Genel başkan ve

3-Merkez Karar Yönetim Kurulunda (MKYK) değişiklikler beklenmektedir.

Hürriyet'in haberine göre, kabinede beklenen değişiklikte sürpriz isimlerin yer alacağı konuşuluyor. Ancak değişiklik bakanlarla kalmayacak. Olası bir olağanüstü kongrede sadece genel başkan değil, partinin MKYK’sı da yenilenecek. Bu nedenle kabine değişikliğinin önce yapılacağı, kabine dışı kalan bazı isimlerin de MKYK ve parti yönetiminde yer alacağı belirtiliyor.

21 Mayıs da yapılması netleşen olağanüstü kongreyle Erdoğan genel başkan seçilecek. Olağanüstü kongre sadece genel başkan seçimini değil, aynı zamanda MKYK değişimini de içerecek. Partinin 50 kişilik üst yönetiminde köklü değişikliğe gidilecek.

Kulislere göre, ‘genç kabine ve genç parti yönetimi’ planı hayata geçirilecek. Partide uzun zamandan beri bakanlık ve parti yöneticiliği yapan bazı duayen isimlerin dışında, yeni ve sürpriz isimlerin hükümete gireceği iddia ediliyor. 

Kongreden önce yeni kabine

AKP kurmaylarına göre, olağanüstü kongreyle ilgili süreç işlerken, kabine değişikliği yapılacak. Kabine değişikliğinin kongreyi beklememesinin en önemli nedeni, görevden alınacak bazı bakanların yeni MKYK’da ve parti yönetiminde değerlendirilmesi olacak. Bu operasyonda, birden fazla sürpriz bekleniyor. Kabineye dışarıdan bakan alınma olasılığı yüksek. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın kabineye gireceği konuşuluyor.

Kabineye dışarıdan MHP’li bakan alınmasına da Devlet Bahçeli ile yapılacak görüşmede karar verilecek.

reis akparti hükümet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?