2 Yıl Aradan Sonra Tekrar Erdoğanlı Ak Parti Geliyor..!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "aşkım, sevdam, tutkum, kavgam' dediği AK Parti'ye törenle döndü. Erdoğan için AK Parti genel merkezinde sade bir tören hazırlandı. Gözler Gül ve Arınç’ı aradı.

2 Yıl Aradan Sonra Tekrar Erdoğanlı Ak Parti Geliyor..!
Bu içerik 533 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 979 gün sonra veda ettiği partisine geri döndü. Erdoğan'ın partisine dönüşü için AK Parti'nin grup toplantısında tören düzenlendi.

10 Ağustos 2014'te halkın oylarıyla cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, 33 ay sonra AK Parti'ye dönmüş oldu. Erdoğan, 27 Ağustos 2014'te yapılan AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi ile genel başkanlığı Ahmet Davutoğlu'na devrederek partisine veda etmişti.

 

ERDOĞAN İMZAYI ATTI

16 Nisan'da gerçekleştirilen halk oylamasıyla kabul edilen anayasa değişikliği ile "Cumhurbaşkanı seçilenin partisi ile ilişiği kesilir" hükmünün kaldırılmasının ardından Erdoğan, bugün parti genel merkezinde AK Parti'ye üye oldu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan döndüğü partisinde üyelik beyannamesini imzalayarak AK Parti'ye üye oldu. Bundan sonraki adım Erdoğan'ın partinin yeniden genel başkanı olması. Bunun için de yönetim teklif verecek ve kongrede oylanacak.

Törende duygulu anlar yaşayan Cumhurbaşkanı Erdoğan gözyaşlarını tutamadı.

SELAMUN ALEYKÜM DİYEREK HEYETİNİZE DAHİL OLUYORUM

Erdoğan burada kürsüye çıkarak şu açıklamalarda bulundu: Tam 979 gün sonra bu hasret hamdolsun sona eriyor. Bugün burada bir kez daha selamün aleyküm diyerek heyetinizin içine tekrar dahil oluyorum. 16 Nisan anayasa değişikliğiyle cumhurbaşkanlarının parti üyeliği yasasının değiştirilmesi ve yasağın kaldırılmasını, böyle bir imkanı en güzel şekilde şu anda değerlendiriyor ve bugün partime yeniden üye oluyorum.

KUTLU BİR YÜRÜYÜŞÜN MİRASINI TAŞIYORUZ

Biz bu hududu kimler çizmiş gönlüme, dar geliyor gardaşım dedik. Vedalaşmayı yaparken AK Parti 13 yıllık siyasi parti olsa da, aslında asırlar öncesinden başlamış kutlu bir yürütüşün mirasını omuzlarında taşıyan bir partidir demiştim o gün.

AYRILIĞIMIZ SONA ERİYOR

Ayrılığımızın sona eriyor olması, beni asıl bu bakımdan heyecanlandırıyor. Hizmetkarlığını üstlendiğimiz bu kutlu yürüyüşü, çok daha kararlı şekilde sürdüreceğiz. Biz yola milletimizle birlikte çıkmıştık. 

BUGÜNLERE MİLLETİMİZİN DUASIYLA GELDİK

Bugüne kadar hangi sorunun üstesinden gelmişsek, milletimizin desteği ve duasıyla geldik. Biz milletimiz için ter döktükçe milletimiz bize daha çok sahip çıktı. Yeri geldi biz milletimiz için gövdemizi siper ettik, yeri geldi milletimiz bizim için gövdesini siper etti. 15 Temmuz bunun çok açık net ispatıydı.

reis erdoğan geliyor akparti hükümet ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?