Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’dan Abdullah GÜL’e ağır gönderme ..!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 yılın ardından döndüğü AK Parti’ye akort ayarı yaptı. Asıl formatı ise kongreden sonra atacak. İlerleyen zamanlarda Ak Parti yönetiminde köklü değişiklikler olacağı ön görülmektedir.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’dan Abdullah GÜL’e ağır gönderme ..!
Bu içerik 1020 kez okundu.

Hürriyet yazarı Abulkadir SELVİ'nin aktardıklarına göre,


Partiye üyelik formunu imzalarken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Başbakan Binali Yıldırım’ın da gözleri doldu. Başbakan, “Ev sahibine hoş geldiniz demeye gerek yoktur ama evinize, yuvanıza hoş geldiniz” dedi. Erdoğan’ı kürsüye, “Hasret vuslata dönüşüyor” diye davet etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 Ağustos 2014 günü kendisinden sonra AK Parti genel başkanı ve başbakan olarak Ahmet Davutoğlu’nun ismini açıkladığı kürsüdeydi.
“Partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum. Tam 979 gün sonra bu hasret sona eriyor” dedikten sonra ekledi; “Bir kez daha selamünaleyküm diyerek, heyetinizin içine tekrar dahil oluyorum”. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AK Parti’ye dönüşünde yaşanan duygusal mesajları ön plana çıkardım. Ancak Erdoğan, FETÖ’yle mücadeleden AB ile ilişkilere kadar önemli mesajlar verdi. 

İLK KEZ ABDULLAH GÜL MESAJI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Temmuz 2001 tarihinde AK Parti’yi kurarak yola çıkarken yanında olan isimlerden bazıları o salonda yoktu. Bülent Arınç ve Abdullah Gül gibi. Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu salondaydı. Cumhurbaşkanı salona girince Davutoğlu ile tokalaştı. Ama o fotoğraf karesinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yoktu. Erdoğan, 16 Nisan sonrasında hayır cephesinin cumhurbaşkanı adayı ve yeni parti kurma çalışmaları yapıyor gibi spekülasyonlara konu olan Abdullah Gül’e ilk kez mesaj gönderdi. “Bu ağır yükü çekemeyenleri, onları ademe mahkûm ediyor, değerlendirmesini milletimize bırakıyoruz” dedi. Sözlerinin devamı mıh gibiydi. “Bugüne kadar bu davaya, bu partiye sırtını dönüp de iflah olan kimse görmedim.”
Şimdiye kadar, Abdullah Gül konusunda en ufak bir imada dahi bulunmayan Erdoğan, ilk kez böyle bir konuşma yaptı. Bir anlamda meydan okudu.


 

reis erdoğan gül abdullah akparti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?