Erdoğan'ın ziyareti öncesi ABD’de Kritik Saatler

Erdoğan'ın 15-16 Mayıs'taki ABD ziyareti öncesi, Akar, Fidan ve Kalın Beyaz Saray'da Korgeneral McMaster başkanlığındaki heyetle bir araya geldi.

Erdoğan'ın ziyareti öncesi ABD’de Kritik Saatler
Bu içerik 181 kez okundu.

Genelkurmay Başkanlığı, ABD'deki kritik görüşmeye ilişkin son bilgileri paylaştı. ABD heyeti ile yapılan görüşmede Suriye ve Irak'taki gelişmeler, terörle mücadele, ikili ilişkiler ve diğer güvenlik konularının ele alındığı açıklandı. 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın beraberinde Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın da bulunduğu heyetin dün Beyaz Saray'da toplantılara katıldı.

Toplantılar çerçevesinde ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral Herbert Raymond McMaster başkanlığındaki ABD heyetiyle görüşme gerçekleştirdi.

Ortak Görüşmede Suriye ve Irak'taki gelişmeler, terörle mücadele, ikili ilişkiler ve diğer güvenlik konularının ele alındığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından Anadolu Ajansına yapılan açıklamaya göre, Orgeneral Akar, MİT Müsteşarı Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ın da bulunduğu heyet dün başkent Washington'da Beyaz Saray'da Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral McMaster başkanlığındaki heyetle bir araya geldi.

Görüşmede, Suriye ve Irak'ta yaşanan gelişmeler, terörle mücadele, ikili ilişkiler ve diğer güvenlik konuları ele alındı.

Daha önceki günlerde Antalya’da Müttefik komutanlarla Suriye iç savaşı ile bölgenin birçok sorununu için istişarelerde bulunulmuştu.

abd pentagon akar fidan mit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotiğe Direnç 450 Milyon Yıldır Var
Antibiyotiğe Direnç 450 Milyon Yıldır Var
Onlar Birlikte Selamlayacaklar
Onlar Birlikte Selamlayacaklar