Erdoğan'dan ABD'nin Ypg'ye desteğine sert tepki

Beştepe'de, Sierra Leone Cumhurbaşkanı Koroma ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye ağır silah desteğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan ABD'nin Ypg'ye desteğine sert tepki
Bu içerik 421 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığın basın toplantısında, ABD’nin YPG’ye ağır silah verme kararı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'den YPG'ye ağır silah desteğine ilişkin yaptığı açıklamada, "YPG kaosu fırsata çevirmeye çalışıyor" dedi. Erdoğan ayrıca ABD'ye de 'bu yanlıştan dönün' mesajı verdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

25 Mayıs'ta Brüksel'de toplanacak mini NATO  zirvesinde de müttefiklerimizle konuyu masaya yatıracağız. Bu temasların bölgenin  istikrarını garanti altına alacak, Suriye'nin gerçekleriyle uyumlu bir sonuca  ulaşmamızı sağlayacağına inanıyorum. Temenni ederim ki şuana kadar ortaya  konulan, ifade edilen bazı gerçeklerden Amerika'ya gitmeden biran önce dönülmüş  olunur, çünkü bu olayları yaşayan biziz.


''SURİYE'NİN BÖLÜNMESİNE KARŞIYIZ''

Biz Suriye'nin bölünmesine, parçalanmasına da  karşı olduğumuzu her an her zaman söyledik. Bundan sonraki süreçte bunun aklı  selim ile çözülmesinden yana olduğumuzu tekrar ifade ediyorum, temenni ediyorum  ki yanlıştan biran önce dönülür.

''BU YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ''

Hangi gerekçeyle olursa olsun, DEAŞ terör  örgütüyle mücadele bir başka terör örgütüyle yürütülmemelidir. Böyle bir adım  Suriye'nin ve bölgenin geleceğini tehlikeye sokacaktır. Geçmişte atılan yanlış  adımların Suriye'yi getirdiği durum ortadadır.

erdoğan cumhurbaşkanı abd ypg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?