Beşar ESAD İstifa Edecek..!

6 yıldan bu yana dünyanın en kanlı iç savaşlarından birine neden olan Beşar Esad'tan flaş bir açıklama geldi. Esad yaptığı son açıklamada "Eğer iki yıl içinde Suriye'yi kurtaramazsam istifa ederim" dedi.

Beşar ESAD İstifa Edecek..!
Bu içerik 198 kez okundu.
 

Geçtiğimiz günlerde Şam’a ziyarette bulunan Lübnanlı bir heyet, Esad'le yapılan görüşmenin bir kısmını medya ile paylaştı. 

Tesnim haber Ajansı’nın haberine göre; Beşar Esad, Lübnanlı heyet ile gerçekleştirdiği görüşmede şu ifadeleri kullandı: ”Sağlanan bütün ateşkeslerin geçici bir aşama olduğunu düşünmeyin. Suriye ordusu gücü ele geçirmiştir ve biz Hizbullah ve Rusya’nın desteğine sahibiz”

"İSTİFA EDERİM"

Esad aynı zamanda şu ifadelerde bulundu: ”Eğer iki yıl içerisinde Suriye’yi kurtarmazsam istifa edeceğim ama ben Suriye’nin kurtulacağına dair yüzde yüz garanti veriyorum. Müzakereler ve bunun gibi konulara bakmayın, Suriye’nin teröristlerden ve tekfircilerden kurtarılmasının gerçek planı, Suriye’nin bölgesel rolünün yeniden kazandırılmasıdır" dedi.

Yaptığı açıklamaları değerlendirien strateji uzmanları Rusya ve iran desteğiyle ayakta duran rejimin 2 yıl içinde ülkede birlik sağlamasının imkansız olduğunu dile getirdi. 

esad rusya iran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotiğe Direnç 450 Milyon Yıldır Var
Antibiyotiğe Direnç 450 Milyon Yıldır Var
Onlar Birlikte Selamlayacaklar
Onlar Birlikte Selamlayacaklar