Savunma Sanayii fuarı sayesinde yapılan yeni satışlar ..?

Savunma sanayisinde faaliyet gösteren çok sayıda firmayı buluşturan 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'na (IDEF 2017) son dönemde ortaya çıkan yerli ürünler damga vurdu.

Savunma Sanayii fuarı sayesinde yapılan yeni satışlar ..?
Bu içerik 993 kez okundu.

(IDEF 2017) Savunma sanayi fuarında gövde gösteri yapan Türk firmaları bir dizi yeni anlaşmalarada imze attı.
Fuarda bir dizi alım, satım ve iş birliği görüşmesi sonunda çeşitli konularda imzalar atıldı.

Bu kapsamda, Türkiye ile Pakistan arasında savunma sanayisindeki iş birliğini ileriye taşıyacak gelişmeler yaşandı. Buna göre, Pakistan'dan 52 Super Mushshak eğitim uçağı alınacak. Pakistan ise 4 MİLGEM korveti satılmasına yönelik kararlığını ortaya koydu. Satışa ilişkin anlaşmanın imzalarının ise önümüzdeki aylarda atılması bekleniyor.

Milli Muharip Uçak Programı'na ilişkin de MMU Programı Türkiye-BAE Mektup Teatisi Anı Töreni sertifikası ve TUSAŞ ile BAE Systems arasındaki iş birliği anlaşması kapsamında sürdürülen müzakereler tamamlanarak onay süreçlerinin başlatılması amacıyla tarafların geldiği durumu tespit eden mutabakat metni imzalandı.

HÜRKUŞ-C Uçağı Geliştirilmesi ve Seri Üretim Projesi için Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile TUSAŞ arasındaki sözleşme imza altına alındı.

SSM ile Baykar Makina arasında imzalanan sözleşme ile jandarma için silahlı taktik İHA sistemi tedarik edilmesi kararlaştırıldı.

SSM ile ASELSAN arasında M60T Tanklarının Tanksavar Savunma Yeteneğinin Geliştirilmesi (Fırat M60T) Projesi Sözleşmesi ve ULAK Baz İstasyonunun Kamu Güvenliği ve Acil Yardım Haberleşme Sisteminin Geniş Bant Çözümünde Kullanılmasına Yönelik Niyet Anlaşması imzalandı.

Sözleşme değeri 109 milyon 245 bin avro ve 25 milyon lira olan M60T Tanklarının Tanksavar Savunma Yeteneğinin Geliştirilmesi projesi kapsamında, M60T tanklarına lazer uyarı sistemi, uzaktan komutalı silah sistemi, yakın mesafe gözetleme sistemi, koruma astarı ve i̇klimlendirme sistemi entegrasyonu gerçekleştirilecek.

ıdef savunma sanayi anlaşmalar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?