3,5 Ay Sonra Çıkan Vasiyette Ne Yazıyor

3,5 ay önce EL BAB şehidi olan Ayhan Elmacı defnedildikten sonra öz ve üvey annesi tarafından ortaya çıkan şehidin maaşını kim alacak kavgası ortaya çıkan vasiyetname ile son buldu.

3,5 Ay Sonra Çıkan Vasiyette Ne Yazıyor
Bu içerik 140 kez okundu.

Suriye sınırları içerisinde düzenlenen operasyon sırasında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ayhan Elmacı’nın vasiyeti 3,5 ay sonra ortaya çıktı. Uzman Çavuş Ayhan Elmacı’nın vasiyetinde neler yazdığı ise merak edilen konular arasında yer alıyor. Şehit olduğu gün öz ve üvey annesi tarafından hangisine maaş ve yardım bağlanacağı konusunda çıkan tartışmalardan sonra Ayhan Elmacı vasiyeti ile birlikte bu tartışmalara son verdi.

EL BAB şehidi Piyade Uzman Çavuş Ayhan Elmacı vasiyetin de ise maaşını babaannesi Hatice Elmacı ile öz amcası Ali Elmacı’ya bıraktığı ortaya çıktı.  El BAB operasyonuna çıkan tüm askerler gibi kendi el yazısı ile hazırladığı ve birlik komutanında imzası olan vasiyetname 4598 sayılı kanun 7. Maddesi gereğince ölümü gerçekleştiğinde tazminat ve maaşını kime bıraktığı konusun da vekaletname gereğince Ayhan Elmacı tüm herşeyini babaannesi Hatice Elmacı ve amcası Ali Elmacı’ya bıraktı.

ayhan elmacı vasiyetname
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotiğe Direnç 450 Milyon Yıldır Var
Antibiyotiğe Direnç 450 Milyon Yıldır Var
Onlar Birlikte Selamlayacaklar
Onlar Birlikte Selamlayacaklar