Sınır Ötesi Operasyonlar İçin İhtimaller Tamamlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri olası bir sınır ötesi operasyon gerçekleşmesi kapsamın da oluşacak bütün senaryolar üzerine kesin olarak düzenleme yaparak hedefleri ve senaryoları tamamladı.

Sınır Ötesi Operasyonlar İçin İhtimaller Tamamlandı
Bu içerik 366 kez okundu.

Güvenlik kaynaklarından ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde edinilen bilgilere göre ülkemizin sınırında Suriye ve Irak sınırında yerleşmeye çalışan ve bu kapsamada sürekli olarak senaryolar çeviren terör örgütü PKK/PYD/YPG güçlerine karşılık olarak olası bir operasyon düşünülebilir.

Herhangi bir olumsuz durumda Türk Silahlı Kuvvetleri direkt olarak sınır ötesi operasyonlara başlayacağını ve bu operasyonlar gerekli hazırlıkların tamamlandığı dile getirdi. Ayrıca gerekli hazırlıkların yanı sıra olası durumlarda çıkacak olan ihtimaller üzerine düşünüldüğü ve bu ihtimallerinde tekrar tekrar üzerinde çalışıldığını ifade etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye ve Irak sınırında Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını ve bütünlüğünü herhangi bir şekilde tehdit edecek veya zora sokacak bir durum olduğu anda direk olarak harekatın başlayacağını herkesin bilmesini isteriz ifadelerine de yer verdi.

operasyon sınır suriye ırak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?