Antibiyotiğe Direnç 450 Milyon Yıldır Var

Amerikalı Bilim İnsanları uzun zamandır bilim dünyasında merak edilen bir soruya daha yaptıkları araştırma ile yanıt verdi.

Antibiyotiğe Direnç 450 Milyon Yıldır Var
Bu içerik 1177 kez okundu.

Amerikalı Bilim İnsanları yapmış oldukları araştırma ile bir tartışma konusuna daha son verdi denebilir. Amerikalı Bilim İnsanları Antibiyotiklere karşı dayanıklı olan zararlı mikroorganizmaların bulunduğunu ifade etti.

Bilim İnsanları genel olarak bu organizmaların hayvanların bağırsak kısmında yaşadıklarını ve burada da kısa bir süre için de hayvanın bağırsaklarını yiyerek ölüme sürüklediğini ifade ederken hayvan öldükten sonra ise bu organizmaların bir başka canlı tarafından besin olarak tüketilip besin zincirinin bu şekilde devam ettiğini ifade ettiler. Bilim İnsanları bu organizmaların hücre içinde çok hızlı hareket ettiklerini ve çok hızlı zarar verdiğini de ifade etti.

Amerikalı Bilim İnsanları yapmış oldukları araştırmalarda antibiyotiğe karşı dirençli olan mikroorganizmaların varlığının yaklaşık olarak 450 milyon yıl öncesine dayandığını belirtti. Bilim insanları bu zararlı mikroorganizmaların genel olarak antibiyotiğe çok dirençli olduklarını ve buna bağlı olarak kesinlikle müdahale etmenin zor olduğunu ifade ederken bu zararlı organizmaların genel olarak nerede yaşadıkları hakkında da bilgi verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Bakanlıktan Vatandaşlıktan Çıkarılacaklar Listesi
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?
Nusr-Et'in 2017 yılı menüsü..?