Davetiyenin Anlamı

İnsanları toplantı, nişan, düğün, sünnet, sünnet, seminer, açılış töreni gibi etkinliklere duyurmak ve davet etmek için tasarlanmış fotoğraflı ve görsel efektli kısa mektuplardır.

Davetiyenin Anlamı
Davetiyenin Anlamı Haber Metraj
moyo

İnsanları toplantı, nişan, düğün, sünnet, sünnet, seminer, açılış töreni gibi etkinliklere duyurmak ve davet etmek için tasarlanmış fotoğraflı ve görsel efektli kısa mektuplardır. Davet mektubu özel olarak hazırlanmış davet mektubunun üzerine basılır ve seçilen kartın davet mektubunun içeriğine uygun olmasına dikkat edilir. Davet, kim, kim, nerede, ne zaman ve nerede hakkında bilgiler içerir. Bütün bu özellikleri taşıyan ve son derece profesyonel bir şekilde tasarlanmış olan davetiyeleri internet sitemiz üzerinden bulabilir ve davetleriniz için en uygun olan tasarımı seçerek ya da bizlere ulaşıp özel tasarımlar için talepte bulunarak, istediğiniz davetiyeyi yaptırabilirsiniz.

Davetiyenin Özellikleri

Davet, şirketin özelliklerini ve hizmetlerini açıklayan ve insanları doğru renkleri, uygun tasarımı ve doğru içeriği kullanmaya davet eden en iyi yazılı belgedir. Adresin açıkça yazılmasına özel dikkat gösterilmelidir. Davet edilen kişi sayısı, çocuk getirip getirmemesi ve özel kıyafet giyip giymemesi de davetiyede bu bilgileri içermelidir. Telefon numarası yazmak, adres bulmanın zor olduğu yerlerde davet edilenleri de kolaylaştıracaktır.

  • Kısa ve net olmalıdır.
  • Kişinin ne tür bir davete katılacağı belirtilmelidir.
  • Davetin yeri, süresi, zamanı yazılmalıdır.
  • Saygılı ve nazik bir üslupla yazılmalıdır.
  • Davetin türüne göre özel olarak hazırlanmış kâğıtlara basılır çok özel durumlar da el yazısı ile de yazılabilir.
  • Davet eden kişi ve kuruluşun adı mutlaka yer almalıdır.
  • Gerekirse davete cevap veriniz notu ile telefon numarası yazılmalıdır.
  • Doğru ve açık Türkçe kullanılmasına dikkat edilmelidir.
  • Yazım ve imla kurallarına dikkat edilmelidir.

Düğün, Sünnet Davetiyeleri

Davet edilen kişi sayısı, çocuk getirip getirmemesi, özel kıyafet giyip giymemesi, akşam yemeği yemesi vb. Davetin uzunluğu gibi davette belirtilmelidir. Davetiyenin ne kadar önemli olduğu verilen bu bilgiler ışığında görülmekte ve insanlar için önemli olduğu kadar verilen davetin kalitesini de ne kadar yükselttiği görülmektedir. Bu tip organizasyonlarda o davetlerin insanların gözünde daha kaliteli ve daha önemli görünmesi için davetiye kesinlikle gereklidir. Bütün bunlar esas alındığı zaman istediğiniz bütün davetler için hazır kalıp ya da özel tasarım bütün davetiye çeşitlerimize internet sitemiz üzerinden son derece kolay erişebilir ve oldukça profesyonel ellerden çıkan bu davetiyeler sayesinde hem insanlara onları önemli hissettirmek hem de davetinizin de ne kadar önemli olduğunu herkese gösterebilirsiniz.

Özel Davetiyeler

Davetlinin toplantı başkanı, nikah şahidi, görgü kuralları vb. Önemli bilgileri varsa davetiyede belirtilmelidir. Ek olarak, çoğumuz davetiyelerde sıklıkla karşılaştığımız LCV'yi bilmek isteriz. Genellikle etkinlik davetiyesinde belirtilir. Genellikle bir telefon numarası taşır. LCV'nin uzantısı daha zarif olabilir, örneğin uzun bir açıklama yerine "lütfen bir yanıt verin" veya katılmanız için sizi bilgilendirin. Bu kısaltma SMS davetinde kullanılmalıdır. Davet, özellikle düğün ve diğer etkinliklerde özel günlerin temel belirleyicisidir.

Kaynak: https://www.cakildavetiye.com/davetiye/

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı