Youth Projects Group İnternet Sayfasında Yayınlanan “Sivil Hareket 2021 ve Ötesi” Dijital Forumu

Yapılacak olan Dijital Forumun birinci günü, sivil hareketin değişimlere nasıl bir güç ve yön katabileceği hususunda sorusunun sorulduğu bir panel ile, Foruma hızlı bir giriş yapılacaktır.

Youth Projects Group İnternet Sayfasında Yayınlanan “Sivil Hareket 2021 ve Ötesi” Dijital Forumu
Youth Projects Group İnternet Sayfasında Yayınlanan “Sivil Hareket 2021 ve Ötesi” Dijital Forumu Haber Metraj
moyo

 

 

Bu Dijital Forumda Neler Var?

Yapılacak olan Dijital Forumun birinci günü, sivil hareketin değişimlere nasıl bir güç ve yön katabileceği hususunda sorusunun sorulduğu bir panel ile, Foruma hızlı bir giriş yapılacaktır. Sunumu gerçekleştirecek olan panelistlerden Londra Üniversitesi Koleji Kolektif Zeka, Kamu Politikaları ve Sosyal İnovasyon alanından eğitim tahsiline sahip Sir Geoff Mulgan, değişimin arkasındaki mevcut olan birtakım gücün, sosyal ve çalışma hayatımız üzerine aramızdaki etkileşimi nasıl yönlendirdiğini anlatacaktır. Almanya’dan Demokrasinin Geleceği Programı Başkanı Paulina Frohlich ise, sivil toplumun mevcut değişimi tanımlama ve yaratma rolüne değinilecektir. KONDA Araştırma Merkezi Başkanı Bekir Ağırdır bey ise, meseleye Türkiye perspektifinden bir bakış sunarak değerli bilgileri ile katılım sağlayacaktır.

 

Dijital Forumun ikinci günü, ABD’den Hollanda ve Türkiye’ye kadar uzanan bir yolculukta, dezenformasyonun karşısında yer alan doğru bilgiyi dijital dönüşümden destek almak üzere üretmek ve kovalamanın, sivil harekete nasıl güç verdiği tartışılacaktır. Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinden katılım sağlayacak olan etkileyici konuşmacıları dinlerken alınabilecek ilhamı büyütecek, atölye çalışmaları ile birlikte keşfedecek ve bu bağlamda ise deneyimleyebilmek mümkün olacaktır.

 

Dijital Forumun üçüncü günü ise, New York’tan Lagos’ai Teksas’tan ve oradan da Viyana’ya değerli konuklar ile, kimi zaman bir sanat eserinde yer alan ruhun kimi zaman ise söylemlerimize yansıyan sivil hareketin farklı yaratıcı araç ve eylemlerine tanıklık edileceltir. Türkiye, Afrika ve Hollandalı artivistler ile yapılan değerli söyleşileri izlerken izlenimlerimiz iyice renkli ve çok katmanlı hale gelecektir.

 

Başvuru İçin Gerekenler Bazı Bilgiler

İngilizce – Türkçe ve işaret dili çevirilerinin tam olarak hazır olacağı Dijital Foruma katılmak isteyen saygıdeğer aktivist ve sivil toplum örgütü (STÖ) temsilcileri, özellikle davet edilmekte olup gereken katılım formunun doldurulması gerekmektedir. Bu bağlamda Sivil Düşün Hareketi, 3 – 4 – 5 Mayıs 2021 tarihinde Dijital Forum tarafından yapılacak olup gerekli tüm bilgi, detay ve kayıt linklerine Youth Projects Group İnternet platformu üzerinden erişim sağlayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak