Kalite Standartları İçin Uygunluk Belgeleri

Her sektörde işin gidişatını hızlandıran ekipmanlar ve cihazlar vardır

Kalite Standartları İçin Uygunluk Belgeleri
Kalite Standartları İçin Uygunluk Belgeleri Haber Metraj
moyo

Her sektörde işin gidişatını hızlandıran ekipmanlar ve cihazlar vardır. Ancak bu ekipman ve cihazların kullanıma uygunluğunun belirlenmesi gerekir. Bu detay kanunlarca belirlenmiş olup, sertifika ve testlerle kesinleşmesi gereken detaylardır. Ülkemizde her eşyanın bir sertifikası bulunur. İş alanında, elektronik eşya kullanımında ve farklı cihaz ve makinelere uygunluk belgesi verilmesi gerekir.

Yeni piyasaya çıkarılacak olan her makine, cihaz ve emtianın bir testten geçirilmesi ve onay alması gerekir. Onay alamadığı takdirde, eksikleri tespit edilir ve bu eksiklerinin yerine getirilmesinden sonra yeniden kalite kontrol testine tabi tutulacaktır. CE kalite kontrol sertifikası, helal sertifikası ve CB belgesi bu belgelere örnek olarak verilebilecek çeşitlerden yalnızca birkaçıdır. Üretimini yapmış olduğunuz cihaz, makine ve ekipman için CE belgesi gibi özel sertifikalar almanız gerekiyorsa Ptc sitesinin çalışmalarından yararlanabilirsiniz.

ENEC Belgesi Nereden Alınıyor?

Sitede hangi ürün ve makinelere sertifika verildiği ve test yapıldığına yönelik ayrıntılı bilgiler sunuluyor. Siteye ulaşarak kalite kontrolün nasıl yapıldığı, test usullerinin şekilleri ve daha birçok içerik sitede sunuluyor. ENEC belgesi gibi üretim işletmeleri hakkında tüm içerikler sitede sunuluyor. Siteyi inceleyerek kalite kontrol, ce belgesi, ENEC belgesi ve diğer sertifikalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

CB deney belgesi, ENEC belgesi ve ENEC test laboratuvarı, CE belgesi, LVD ürün güvenliği testi, IPXX koruma sınıfı testleri, CB deney belgesi ve test laboratuvarı, Aydınlatma grubu, elektrikli ev aletleri ve makina grubu testlerinden yararlanmak için Ptc sitesine ulaşabilirsiniz.   

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak