Hasan Çoban

Son zamanların karşımıza çıkan sanatçılarından biri olan Hasan Çoban kimdir Sorusuna sizler için cevap olmak istiyoruz.

Hasan Çoban
Hasan Çoban Haber Metraj
moyo

Son zamanların karşımıza çıkan sanatçılarından biri olan Hasan Çoban kimdir Sorusuna sizler için cevap olmak istiyoruz. Öncelikle kendisi müzik sektörüne canla başla gönül vermiş olan çok değerli bir sanatçıdır. Bu yolda herkesin çektiği zorluklar gibi Hasan Bey’de oldukça zor ve çileli bir sınava tabi tutulmuştur. Bu sayede şu anki olduğu hali almıştır.

Hayat kimi zaman ağır olsa da belli bir yerden sonra kapılarını size açar. Hasan Çoban Gaziantep İlinde dünyaya gelmiştir. Müzisyen bir ailede doğmuştur. Fevzi Çoban (babası) onun öncüsü olmuştur ve şu an olduğu konumda babasının yolundan ilerleme göstermiştir. Ailesinde bulunan türküye ve müziğe sevdalı birçok kişi vardır. Bu nedenle de kendisi bu serüvene adım atmış önemli kişiliklerden biri olmayı başarmıştır.

Hasan Çoban Müzik Serüveni

Hasan Çoban küçük yaşlarda başlamıştır müzik sevdasına. Düğünler, eğlenceler, dost yerleri, misafirlikler derken oradan oraya koşuşturmuştur. Çıraklıktan kendini yetiştirip, sesini en iyi şekilde eğitmeyi başarmıştır. UTAN albümü 2013 yılında ilk göz ağrılarından biri olarak piyasaya sürülmüştür. Askere gitmeden önce çıkarttığı bu albümle birçok sevene ulaşmayı başarmıştır.

Geldi geçti ömrüm, yalan dünya yalan. Sözleriyle çıkarttığı şarkısı Hasan Çoban Neney potpori albümünde yer almaktadır. 2018 yılında çıkartmış olduğu potpori albümü ile gelenekselliği ön plana çıkartmış ve türküyü severleri ile buluşturmayı başarmıştır. Kendi kültürünü ve Türk kültürünün tozlu sayfalarda kalmış geleneklerini topluma tekrar hatırlatarak oldukça başarılı işlere imza atmaya başlamıştır.

hasancobanofficial
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık