En iyi boşanma avukatı tavsiye

Aile hukuk medeni hukukun bir alt dalıdır. Ve aile hukuku alanında en çok karşılaşılan davalar boşanma davalarıdır.

En iyi boşanma avukatı tavsiye
En iyi boşanma avukatı tavsiye Haber Metraj
moyo

Aile hukuk medeni hukukun bir alt dalıdır. Ve aile hukuku alanında en çok karşılaşılan davalar boşanma davalarıdır. Boşanma davalarına giren avukatlara halk arasında boşanma avukatı ismi verilir. Aslında yasal olmayan ve mevzuatta bu şekilde bir unvan olmamasına rağmen boşanma avukatlığı mesleklerini icra ederken bu alanda uzmanlaşan avukatlara verilen isimdir.

Boşanma davası süreci, evli çiftler için hem maddi hem de manevi olarak zorlu ve yıpratıcı bir süreçtir. Boşanma sürecinde profesyonel hukuki yardım almak bu zorlu sürecin üstesinden gelmeyi kolaylaştıran en doğru adımlardan birisidir. Resmi olarak ülkemizde boşanma avukatı adı altında ayrı bir mesleki uzmanlık alanı mevcut olmasa da halk arasında, aile mahkemesinde görülen boşanma davalarını takip eden davacı veya davalı vekillerine boşanma avukatı deniliyor. Ve bu alanda birçok farklı davaya girmiş ve çok başarılı sonuçlar elde etmiş olan çok başarılı boşanma avukatları bulunuyor.

Sizler de boşanma sürecindeyseniz ve zorlu bir süreçle karşı karşıya olduğunuzu düşünüyorsanız boşanma avukatı tavsiye isimlere ihtiyacınız olacaktır. Hem danışmanlık olarak hem de dava boyunca hukuksal süreci takip etmek üzere en iyi boşanma avukatları ile güçlü bir işbirliği içerisinde olmak istiyorsanız Mil Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

İyi bir boşanma avukatı neler yapar

Aile hukuku davalarında aile kavramının sona erdirilmesi için boşanma davaları açılır. Boşanma davalarında ne kadar yıllık bir evlilik süreci olursa olsun, birçok alt unsur dava konusu olacaktır. Her tür uyuşmazlık nedeni ile sona erdirilen aile kavramı için boşanma, nafaka velayet, mal paylaşımı gibi önemli unsurlarda davaya konu olabilecek alanlar bulunuyor.  Dolayısıyla sadece boşanıyor olmak yeterli gelmiyor. Boşanırken sahip olunan hakların tamamen alınması da sağlanıyor.

Boşanma davaları oldukça zorlu süreçler olarak biliniyor. Anlaşmalı boşanmalarda süreç bir nebze daha kolay olsa ve kısa sürse de çoğu kez boşanma davaları çekişmeli olarak devam ediyor. Ve bu süreçte çocukların velayetinden mal paylaşımına, nafaka ödenmesinden en hızlı şekilde davanın sonuçlanmasına kadar birçok önemli detay ön plana çıkıyor.

Her davada olduğu gibi boşanma davalarında da çok önemli bir hazırlık süreci oluyor. Boşanacak kişilerin evlilik içinde yaşadığı olayların bir gözlemci gibi avukat tarafından dinlenmesi hazırlık sürecinin en önemli adımlarından birisi oluyor. Çünkü hukuk sistemimize göre her boşanmanın mutlaka bir sebebi olması gerekiyor. Sebepsiz açılan her boşanma davası reddediliyor. Avukat, dinlediği olaylardan boşanmaya sebep teşkil edecek olguları seçerek dava hazırlığı yapıyor ve ön hazırlığın ardından dava sürecinde bu hazırlık aşamasında belirtilmiş olan konuları ispat yoluna gidiyor.

Boşanma sürecinizde iyi bir boşanma avukatı ile birlikte güçlü bir işbirliği içerisinde olacaksanız hazırlık ve dava sürecinde onunla etkin ve kesintisiz bir iletişim kurmalısınız.

Kaynak:  https://www.milhukuk.com/faaliyet/bosanma-ve-nafaka-hukuku

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak