Diş teli tedavisi

Diş teli tedavisinin tıp alanındaki ismi Ortodontik tedavi olarak biliniyor.

Diş teli tedavisi
Diş teli tedavisi Haber Metraj
moyo

Diş teli tedavisinin tıp alanındaki ismi Ortodontik tedavi olarak biliniyor. Ortodonti diş hekimliği alanında yapılan bir uzmanlık dalıdır. Diş ve çevre dokuları kaynaklı ağız ve yüz anomalilerinin düzensizliklerinin teşhisi ve tedavisini içeriyor.

Diş teli tedavileri ortodonti tarafından yapılıyor. Bu tedavi kapsamında ve dişlerle çenenin üç boyutlu olarak uyum içerisine getirilmesi sağlanıyor. Diş teli tedavisine aynı zamanda ortodontik tedavi adı veriliyor. Ve Ortodontik tedavi sayesinde her yaştaki insan için normal yapıda bir diş dizilimi, güzel bir gülümseme, iyileştirilmiş ağız diş sağlığı ve daha kaliteli bir yaşam imkanı sunuluyor.

Diş teli tedavisi nasıl yapılıyor

Diş teli tedavisi uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu tedavi için ortodonti uzmanlarından destek alabilirsiniz. Diş hekimliği eğitiminin ardından ortodonti alanında uzmanlık yapan ve bu uzmanlığı başarı ile tamamlayan ve artık ortodontist unvanını alana hekimler tarafından yapılabiliyor.

Diş teli tedavilerinde adından da anlaşılacağı gibi dişlere tel takma işlemi yapılıyor. Bu işlem ile yapısı bozuk olan dişlerin olması gereken yapıya kavuşması sağlanıyor. Diş teli uygulamaları çarpışık diş yapılarını düzeltmek amacı ile kullanılıyor. Aslında ilk bakışta sadece estetik bir kaygı gibi görünse de çarpışık ve bozuk diş yapıları konuşma ve çiğnemede bazı zorluklara neden oluyor. Ve bu durum insanların gündelik yaşam kalitelerini önemli ölçüde etkiliyor. Aynı zamanda işlevsel sorunlarla birlikte çok önemli bir estetik sorun olarak görülüyor. Ve ancak uzman desteği ile tedavi edilerek düzelebiliyor.

Diş teli tedavileri dişlerde istenen yönde, belirli bir zaman boyunca, sürekli güç uygulama prensibiyle çalışıyor. Dişlerin en sağlıklı yapıda olabilmesi ve arzulanan pozisyonu alabilmeleri sadece sürekli ve hafif bir basınçla mümkün oluyor. Dişlere yapışan ve üzerlerinde tellerin geçebileceği delikler bulunan aparatlara braket adı veriliyor ve bu tedavide braketler kullanılıyor. Braketler ve tel yardımı ile dişlere sürekli bir baskı uygulanıyor. Sürekli olarak uygulanan bu baskı dişlerin istenilen yapı ve düzene gelmelerini sağlıyor. Uygulanan güç uzmanlık gerektiren nokta oluyor çünkü çok fazla olursa dişe ve dişi çevreleyen dokulara zarar verebiliyor.

Konya diş teli uygulamaları için Dt. Muhammed Kayhan ile iletişime geçebilirsiniz. Her yaş grubundan ortodonti hastaları için en etkin tedavi yöntem ve süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

2021 Konya diş teli fiyatları

Diş teli tedavilerinde uygulama kalitesi ve güveni kadar fiyatlandırmaları da çok önemlidir. Her bir hasta için uygulanan diş teli fiyatlarında farklılıklar oluşabilir. En uygun diş teli fiyatları Konya için Dt. Muhammed Kayhan ile iletişime geçebilirsiniz. Ön muayene randevunuzu alabilirsiniz. Ön muayene ile diş teli tedavilerinizin nasıl yapılacağı, ne kadar sürede sonuçlanabileceği ve fiyatlandırmaları en net şekilde sizlere sunulacaktır. Çocuk ve yetişkin hastalar için ortodonti tedavilerinizi Dt. Muhammed Kayhan kliniğinde alabilirsiniz. 

Kaynak: https://muhammedkayhan.com/dis-teli-fiyatlari-konya-normal-ve-seffaf-dis-teli-tedavisi-konya/


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık