Broşürde Olması Gereken Özellikler

Broşür tasarlarken kullanılan görseller ve eklenen yazılar bütünlük oluşturmalıdır.

Broşürde Olması Gereken Özellikler
Broşürde Olması Gereken Özellikler Haber Metraj
moyo

Broşür tasarlarken kullanılan görseller ve eklenen yazılar bütünlük oluşturmalıdır. Broşürde müşterinin dikkatini çekebilecek renkli görseller kullanılmasına dikkat edilmelidir. Ancak bu görsellerinde çok karmaşa yaratmaması ve sade olması son derece önemli bir noktadır. Ayrıca broşür üzerinde bulunan yazılarda müşteriye bilgi veren türde metinler olmalıdır.

Broşürde kullanılan metin, müşteriyi sıkmadan akıcı bir dil ve de okunan bilir şekilde yazılmalıdır. Etinde mutlaka imla kurallarına dikkat edilmelidir. Broşürde imla hataları bulunduğunda bu broşür, insanların gözünde profesyonel olmayacaktır. Ayrıca broşür boyutu doğru bir şekilde seçilmeli tek sayfalı olabileceği gibi 4 ya da 6 sayfalık kitapçık halinde de olabilir. Değişik broşürlere Magna Basım sitesinden ulaşabilirsiniz.

Broşürlerde Kağıt Seçimi 

Broşürün tasarıma tamamlandıktan sonra basım aşamasına geçilir. Broşürün basıldığı kağıt en az tasarımı kadar önem arz eder. Çünkü broşürün tasarımlı gösterecek olan yegane şey, kağıt kalitesidir. Kalitesiz kağıda yapılmış olan bir baskının tasarımı ne kadar iyi olursa olsun beklenen etkiyi vermez. Bu nedenle broşür basımı yapılırken matbaa tarafından uygun kağıt seçimi ve kağıdın dokusu gibi detaylara dikkat etmekte fayda var.

Hazırlanacak olan broşür katlamalı bir broşür ise kağıt kalınlığının çok fazla olmaması çok daha iyi olacaktır. Kalın kağıtlarda katlanan bölgelerde kağıt kırışır bu da kötü bir görüntü oluşturur. Birkaç sayfadan oluşan broşürlerde ise kalın kuşe kağıt kullanılabilir. Magna Basım sitesinden her ihtiyaca yönelik broşür temin edebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak