Blog Nedir?

Blog, yazılı metinlerin oluşturduğu bir web sitesidir. Weblog kelimesinin kısaltılması olarak dile geçmiştir.

Blog Nedir?
Blog Nedir? Haber Metraj
moyo

Blog, yazılı metinlerin oluşturduğu bir web sitesidir. Weblog kelimesinin kısaltılması olarak dile geçmiştir. Çevrimiçi web sitesi olarak bilinir. Son dönemlerde blog açmak isteyen birçok kişi vardır. Bu kişiler, kendi istedikleri alanda yazılarını yazarak sanal ortamda paylaşmak isterler. Bunun için de blog açma işlemini yapmaları gerekir.

Ayrıca açılan bu blog sayfalarından yazar ile konuşabilmek, ona ulaşabilmek mümkündür. Blog yazarı olan kişiler, okuyucuları ile böylece kontak kurma olanağına sahip oluyor. Bu şekilde oluşturulan sayfalar, blog ismi altında bilinir.

Blog Açmaya Neden İhtiyaç Duyulur?

Blog açmak, günümüzde oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Bunun altında yatan pek çok sebep vardır. İnsanlara bilgi düzeyinizi ve ilgi alanlarınızı gösterip onları yönlendirmek isteyebilirsiniz. Deneyimlerinizi, anılarınızı paylaşabilirsiniz. El becerilerinizi ya da yemek tariflerinizi paylaşmak isteyebilirsiniz. Tüm bunlar için blog açmak istemeniz çok normaldir.

Blog açma işlemi için belli bir vakit bulup paylaşmak istediklerinizi uygun şekilde metin haline getirmeniz gerekir. Blog sayfası için bir içerik hazırlarken öncelikle aklınızın da yeteneklerini görmüş olursunuz. Düşünme kabiliyetinizin geliştiğini fark edebilirsiniz.

Ayrıca yazmak size iyi gelebilir ve kendinizi daha deşarj olmuş hissedebilirsiniz. Bunların yanı sıra para kazanmak için de blog açıldığı görülür. Bu amacı taşıyan her birey de blog siteleri açmaya başlamıştır.

Blog İle Web Sitesi Arasındaki Fark Nedir?

Blog açma siteleri yoğun rağbet gördükçe bu farkın da fazla merak edildiği bilinir. Blog sitelerini web sitelerinden ayıran en önemli ölçüt ise sürekli bir yenilenme içerisinde olmasıdır. Web siteleri uzun süreli bir içeriğe sahip olarak hazırlanır. Ancak blog siteleri hemen hemen her gün yenilenir, yeni paylaşımlar yapılır.

Blog açma siteleri, kişileri kendine daha çok çeker. Okuyucusunu bir şeyler yapmaya teşvik eder. Bunun yanı sıra blog sitesindeki yazıları okuyanlar, blog yazarına yorum yapma ve ona ulaşma olanağına sahip olur. Ancak web sitelerinde bu durum daha zordur. Bu konuda daha fazla bilgi almak için CB Sofyalıoğlu sitesine bakabilirsiniz.

Blog Sitesi Açmak Ücretli Midir?

Blog sitesi açmak için ilk akıllara gelen soru, blog sitesi açmak ücretli midir, olur. Blog sitesi açmak için ilk başta 1 adet domain, alan adı ve tema ücretsiz olarak sunulur. Bundan sonrası için yılda 50 lira civarında uygun bir ücretle ödeme yapılır.

Ancak sayfasını büyütmek, daha fazla paylaşım yapmak, profesyonel olarak blog sayfası olmak için 200 lira gibi bir ücret ödemeniz gerekir. Sunulan paketleri görebilir ve tercihiniz doğrultusunda seçiminizi yapabilirsiniz. Bunun haricinde haftalık, aylık olarak da ücret ödeyerek blog sitesi sahibi olmak mümkün hale getirilmiştir.

Bu konuda uzman olan CB Sofyalıoğlu sitesinden yardım alabilir, blog sayfanızı oluşturmak için uzman bir ekipten destek sağlayabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık