TAZEMİZ BİLGELİK İLE BİLGİYİ BULUŞTURAN KÖKLÜ BİR FİRMA

Tazemiz ülkemizde soğuk pres yöntem kullanarak bitki tohumlarından doğal yağlar üretiyor.

TAZEMİZ BİLGELİK İLE BİLGİYİ BULUŞTURAN KÖKLÜ BİR FİRMA
TAZEMİZ BİLGELİK İLE BİLGİYİ BULUŞTURAN KÖKLÜ BİR FİRMA Haber Metraj
moyo

Tazemiz ülkemizde soğuk pres yöntem kullanarak bitki tohumlarından doğal yağlar üretiyor. Kuruluş bu işlemi gerçekleştirirken geçmişten geleneklerden aldığı bilge deneyimler ile son teknolojik aletleri bir araya getirerek üretim yapıyor. Yüzyıllardır kullanılan bitki tohumları ve bunlardan elde edilen yağlar insanlara şifa dağıtıyor. Gerek cilt sorunları için sürülerek gerek ise gıda ile tüketilerek bir çok derde derman olan bitki yağları Tazemiz güvencesi ile şifa dağıtıyor.

Tazemiz soğuk pres yöntemini kullanıyor

Bilindiği gibi yağlar ısıya maruz kaldıklarında içeriğinde bulunan bir takım vitamin ve mineralleri kaybediyor. Bu da artık o yağlardan elde edilecek şifanın da kaybedildiği anlamına geliyor. Bu yüzden son yıllarda yapılan araştırmalar da doğruluyor ki yağların elde edilirken hatta yemek yaparken bile ısıya maruz bırakılmaması gerekiyor.  Bu konuya dair farkındalık Tazemiz, üretim tesislerinde donanımlı ve ileri teknolojik aletler kullanıyor. Bu aletler örneğin; özenle seçilen kenevir tohumu yağı içinde bulunan mineral ve vitaminleri kaybetmeden şişeleniyor.

Tazemizin ürün yelpazesi oldukça geniş

Bilindiği gibi tarımsal ürünler tohumlarla yapılıyor. Ve bu tohumların ata tohumu denilen kadim ve doğal tohumlardan olması büyük önem arz ediyor. Çünkü başka tohumlar çok ürün verse bile maalesef genetiği ile oynanmış tohum olabiliyor. Bu yüzden Tazemiz ’de ürünlerinde kullanacağı tohumları özenle seçiyor. Nar çekirdeğinden çörek otuna, keten tohumundan Hindistan cevizi yağına karar yüzlerce ürünü müşterilerine sunuyor. Ayrıca firma müşterilerinin şifa bulmasını da her türlü kazanç kaygısından daha üstün tutuyor. Sağlığın öneminin daha da anlaşıldığı dijital çağda toplumumuzun bu lezzet ve şifa kaynaklarından beslenmesini istiyor.

Her derde deva olan keten tohumu yağı

Keten tohumu özellikle diyet listelerinde baş köşeyi kaplıyor. Çünkü içeriğindeki yararlı vitamin ve mineraller sayesinde vücudun besin değerlerine katkı sağlıyor. Ayrıca yüksek lif kaynağı olduğu da bilinen keten tohumu yağı, metabolizmayı çalıştırıyor. Tıpkı bu tohumun kendisi gibi yağının da oldukça faydalı olduğu biliniyor. Saçların gürleşmesi ve uzaması için özellikle kullanılan keten tohumu yağı, kabızlık sorununu da ortadan kaldırıyor.

Ayrıca kanser riskini azalttığı da bilinen keten tohumu yağın cildi parlatıyor, kırışıklıkları engelliyor ve cilde ayrı bir yumuşaklık kazandırıyor. Kahverengi bir görünüme sahip olan ve boyut olarak da küçük görünen bu şifalı tohum, tok tutma özelliği sayesinde de sağlıklı zayıflama serüveninde bireylere yardımcı oluyor. Kan dolaşımına da katkı sağlayan besinin, demir, potasyum ve e vitaminin bakımından da oldukça zengin olduğu biliniyor. Geçmişten günümüze gerek kozmetik alanında güzelleşmek ve gençleşmek için gerekse gıda anlamında şifa bulmak için sıkça tüketilen bu besin, yüksek şeker ve yüksek kolesterolü ise düşürüyor. Özellikle fitoterapi uzmanlarının sıkça önerdiği bu mucize bitki, kanser riskini de oldukça azaltıyor. Elbette kontrollü kullanmak ve doktor kontrolünde olmak gerekiyor.

Kaynak: https://www.tazemiz.com/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı