Elektrikli Vinçler hizmet ağını genişletiyor

Ülkemizde elektrikli vinç, elektrikli vinç yedek parçası satışı ve elektrikli vinç servis hizmeti sunan firma yurt genelindeki hizmet ağını giderek genişletiyor.

Elektrikli Vinçler hizmet ağını genişletiyor
Elektrikli Vinçler hizmet ağını genişletiyor Haber Metraj
moyo

Ülkemizde elektrikli vinç, elektrikli vinç yedek parçası satışı ve elektrikli vinç servis hizmeti sunan firma yurt genelindeki hizmet ağını giderek genişletiyor. Vinç mekanizması az veya çok yük taşımasına göre farklılık gösterse de birçok çeşidi ile aynı işe hizmet ediyor. Faaliyet alanı itibari ile güvenliğe ve dikkate geresinim duyan vinçlerin, periyodik bakımlarının sürekli olarak yapılması gerekiyor. Elektrikli Vinçler adlı firma bu anlamda hem vinç hem yedek parça hem de bakım onarım servisi hizmeti sunuyor.

Caraskal nedir? Caraskal ne amaçla kullanılır?

Caraskal etimolojik anlamı itibari ile Arapça kökenli bir sözcük olarak kullanılıyor. ‘’Car’’ çekmek manasına ‘’askal’’ ise yük kelimesinin çoğulu olan yükler manasına geliyor. Caraskal ise yükleri az kuvvet uygulayarak yukarıya çekmeyi ifade ediyor. Caraskallar yapılarına göre 19 ton ile 240 ton arasındaki yükleri taşıyabiliyor. Fakat caraskal kullanmanın bir dezavantajı bulunuyor. Caraskal sisteminde kaldırma kuvveti, kaldırılan yükün ağırlığından düşük olduğu için, yük oldukça yavaş bir şekilde yukarıya çıkıyor. Sistemi temelde iki makara ve sonsuz vida denilen bir sistemden oluşan caraskal, şantiyeler, ağır makine sanayisinin kullanıldığı alanlar, bazı atölyeler ve fabrikalarda kullanılıyor.  Elektrikli çalışma prensibine göre hareket eden bir vinç olan caraskal motoru, motorunun gücüne ve kalitesine göre çok yüksek hava sıcaklıklarında da çok düşük hava sıcaklıklarında da güvenle kullanılabiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı